Польський єврокомісар Войцеховський закликає ЄС профінансувати перевезення українського зерна

Джерело: Польське радіо

На думку єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського, вирішенням “зернового питання” має стати продовження заборони на імпорт зерна з України та доплати ЄС на його транзит.

Войцеховський вважає, насамперед Європейський Союз повинен підтримати Україну фінансово. Так, у межах допомоги Україні він запропонував, щоб Євросоюз взяв на себе фінансування транспортування зерна до визначених портів, звідки воно відправлятиметься до Африки та Азії.

“Моє завдання зараз — це переконати Єврокомісію і країни-члени, адже буде потрібна їхня згода в тому, що Євросоюз, по-перше, має дофінансувати транзит зерна з України, до портів і третіх країн, а по-друге, щонайменше до кінця року має продовжити заборону на імпорт зерна до цих п’яти країн, в тому числі до Польщі”, — пояснив Войцеховський.

При цьому єврокомісар додав, що імпорт зерна з України до сусідніх країн є рішенням, яке також завдає шкоди українським сільгоспвиробникам.

“Це спекулятивна торгівля, адже використовується той факт, що в Україні, заблокованій війною, низькі ціни, і дехто пробує заробляти на цьому гроші. Не варто їм у цьому допомагати, тому ця прикордонна торгівля має зберігатись у такій формі, як до цього часу, а Україні слід допомогти з транзитом зерна, адже цього вимагає світова солідарність. Адже існують регіони, які цього зерна потребують”, – резюмував він.

  • За інформацією ЗМІ, Індія веде перемовини з Росією щодо імпорту пшениці зі знижкою через різке зростання світових цін, що є рідкісним кроком для збільшення поставок і стримування інфляції продовольства напередодні виборів у штаті та національних виборах наступного року.
  • З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
  • Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.

Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.

В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.