Помер український кінооператор-постановник Леонід Бурлака

Джерело: Одеське відділення Національної спілки кінематографістів

В Одесі помер український кінооператор-постановник, заслужений діяч мистецтв, кавалер ордена “За заслуги” III ступеня Леонід Бурлака.

“Після тривалої та тяжкої хвороби, відійшов у засвіти легендарний кінооператор Леонід Бурлака. Він народився в Одесі у жовтні 1938 року і, як справжній одесит, впродовж всього життя залишав рідне місто лише тоді, коли виїжджав чи то на навчання, чи у кіноекспедиції”, – йдеться у дописі.

За словами колег, Бурлака з дитинства захоплювався фотографією, у 18 років вже працював на телебаченні – освітлювачем, асистентом оператора, оператором, з 1961 року, ще до закінчення профільного вишу – на кіностудії.

Зазначається, що одесит разом із дипломом вишу одержав “фантастичну для будь-кого іншого” пропозицію творчої роботи на “Мосфільмі”, але відмовився, сказавши, що його місто – Одеса.

“Його ім’я – в титрах фільмів, які не лише знали всі за минулих часів, але й пам’ятають та багаторазово переглядають сьогодні, коли минули десятки років. Одна “Ера милосердя” (“Місце зустрічі змінити не можна”) чого варта. А “Вірність”, що принесла її творцям та студії приз Венеційського МКФ. А “Прощавай” та “Поїзд у далекий серпень”. Чотири десятки прокатних стрічок, два десятки телевізійних – такий доробок зазначено у творчій картці оператора-постановника, Леоніда Бурлаки”, – мовиться в заяві.

Серед його фільмів також – “Мушкетери з 4 “А””, “Хлоп’ята їхали на фронт”, “Чарівне коло”, “Золоті черевички”, “Взяти живим”, “Двоє в пісках”, “Поки не випав сніг…”, “Павутиння”, “Без ошийника” (приз “За найкращий фільм” V Відкритого фестивалю фільмів для дітей та юнацтва), “Як коваль щастя шукав” та інші.

Прощання з Бурлакою відбудеться на Одеській кіностудії у вівторок, 17 вересня, о 12.00.

 

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.