Помер український кінооператор-постановник Леонід Бурлака

Джерело: Одеське відділення Національної спілки кінематографістів

В Одесі помер український кінооператор-постановник, заслужений діяч мистецтв, кавалер ордена “За заслуги” III ступеня Леонід Бурлака.

“Після тривалої та тяжкої хвороби, відійшов у засвіти легендарний кінооператор Леонід Бурлака. Він народився в Одесі у жовтні 1938 року і, як справжній одесит, впродовж всього життя залишав рідне місто лише тоді, коли виїжджав чи то на навчання, чи у кіноекспедиції”, – йдеться у дописі.

За словами колег, Бурлака з дитинства захоплювався фотографією, у 18 років вже працював на телебаченні – освітлювачем, асистентом оператора, оператором, з 1961 року, ще до закінчення профільного вишу – на кіностудії.

Зазначається, що одесит разом із дипломом вишу одержав “фантастичну для будь-кого іншого” пропозицію творчої роботи на “Мосфільмі”, але відмовився, сказавши, що його місто – Одеса.

“Його ім’я – в титрах фільмів, які не лише знали всі за минулих часів, але й пам’ятають та багаторазово переглядають сьогодні, коли минули десятки років. Одна “Ера милосердя” (“Місце зустрічі змінити не можна”) чого варта. А “Вірність”, що принесла її творцям та студії приз Венеційського МКФ. А “Прощавай” та “Поїзд у далекий серпень”. Чотири десятки прокатних стрічок, два десятки телевізійних – такий доробок зазначено у творчій картці оператора-постановника, Леоніда Бурлаки”, – мовиться в заяві.

Серед його фільмів також – “Мушкетери з 4 “А””, “Хлоп’ята їхали на фронт”, “Чарівне коло”, “Золоті черевички”, “Взяти живим”, “Двоє в пісках”, “Поки не випав сніг…”, “Павутиння”, “Без ошийника” (приз “За найкращий фільм” V Відкритого фестивалю фільмів для дітей та юнацтва), “Як коваль щастя шукав” та інші.

Прощання з Бурлакою відбудеться на Одеській кіностудії у вівторок, 17 вересня, о 12.00.

 

Президент Колумбії Густаво Петро заявив, що кокаїн не шкідливіший за віскі. Така позиція глави держави, безсумнівно, викличе хвилю коментарів у різних політичних сферах країни, особливо щодо боротьби з наркотиками урядом Петра, оскільки, що цікаво, політика адміністрації полягає у тиску на нелегальну економіку великих наркобаронів.

Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я через невдоволення методами боротьби організації з пандемією COVID-19.

Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.

Керівники Демократичної партії в Сенаті й Палаті представників Конгресу США розкритикували надмірні повноваження та можливості, якими наділив президент Трамп Департамент ефективності уряду (DOGE) на чолі з Ілоном Маском.