Помер відомий бандурист Остап Кіндрачук, що грав на набережній Ялти
Джерело: Крим.Реалії
У віці 87 років помер Остап Кіндрачук, кримський козак-бандурист, що грав на набережній Ялти.
Остап Кіндрачук, уродженець села Котиківка Івано-Франківської області, більшу частину життя провів у Ялті, де працював капітаном судна і активно підтримував українську культуру, домагався організації української школи в місті.
З 1955 року почав грати на бандурі, а в кінці 1980-х заснував товариство української мови імені Амвросія Метлинського, яке потім стало “Просвітою”.
Він виступав на вулицях українських міст, зокрема в Києві та у Львові, а також за кордоном – у Польщі, Німеччині та Чехії. У репертуарі Кіндрачука налічувалось понад 170 дум, історичних та народних пісень – від періоду Київської Русі до сьогодення.
Бандурист також досліджував історію козацтва в Криму та на Кубані, записував аудіофільми та знімався в кіно – у фільмі “Кобзарські шляхи” та серіалі “Роксолана”.
Завдяки його зусиллям в Ялті відкрили музей Лесі Українки, де він також працював вчителем української недільної школи.
- У Львові помер фотограф Михайло Французов, повідомив професор УКУ Богдан Шумилович. Митцю було 68 років. Донька і три його онучки загинули внаслідок ракетного обстрілу Львова у вересні.
- У віці 70 років помер німецький кінорежисер Вольфганг Беккер, який зняв фільм “Ґуд бай, Ленін!”.
Артист балету Сергій Полунін, котрий підтримує повномасштабне вторгнення РФ в Україні, вирішив залишити Росію, зауваживши, що у нього “душа не на місці”.
У столиці Франції скасували показ фільму “Останнє танго в Парижі” режисера Бернардо Бертолуччі. Проти демонстрації картини виступили групи з захисту прав жінок, оскільки фільм містить сцену зґвалтування, зняту без згоди виконавиці головної ролі Марії Шнайдер.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року 80% українців ідентифікують себе як громадяни України.
Ключовим критерієм належності до української нації для більшості є любов до України та засудження російської агресії.