Помічниця судді передавала кримінальним колам інформацію про обшуки — ДБР

Джерело: Державне бюро розслідувань

Співробітники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування щодо помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка передавала кримінальникам конфіденційну інформацію з реєстру судових рішень.

Згідно з даними слідства, держслужбовиця підтримувала зв’язки з особами, пов’язаними з місцевими кримінальними групами. Вона надавала їм допомогу в отриманні важливої інформації, зокрема щодо запланованих обшуків та проведення слідчих дій.

Прізвища, які потрібно було перевірити, помічниця судді отримувала через месенджер, після чого перевіряла інформацію в Єдиному державному реєстрі судових рішень, як зазначає ДБР.

Згідно з домовленостями, жінка мала перевіряти реєстр не рідше двох разів на тиждень. Слідчі зафіксували кілька випадків, коли закрита інформація потрапляла до сторонніх осіб.

Після викриття колишню помічницю судді звільнили. Наразі її обвинувачують у несанкціонованому копіюванні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 362 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

  • У Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП після того, як за нього внесли заставу у 39,364 млн гривень.
  • Працівники Державного бюро розслідувань затримали керівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого. Правоохоронці повідомляють, що він сприяв роботі російських онлайн-казино в Україні.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.