Понад 100 тисяч українців проголосували за кандидатів у Антикорупційну раду Міноборони

Джерело: Міноборони

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Попри DDoS-атаку, спрямовану на українську IT-інфраструктуру, технічна команда захистила процес голосування, зупинивши спроби вплинути на його результати. У зв’язку з атаками доступ до голосування був обмежений виключно для користувачів українських мереж.

Деякі учасники голосування зауважили щодо реєстрації значної кількості голосів з однакової IP-адреси. У Міноборони це пояснили використанням захисних технологій Cloudflare, які можуть змінювати видимий IP-адрес користувачів.

Особа кожного користувача верифікувалась завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та Дія.Підпис, а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу.

Особливу увагу приділили забезпеченню можливості голосування для військових на фронті. Завдяки доступу до сайту через термінали Starlink та технічному супроводу захисники й захисниці також змогли взяти участь у виборах складу антикорупційної ради, — наголосили у Міноборони.

Результати онлайн-голосування надані Комісії із забезпечення проведення конкурсу для перевірки. Офіційно їх оприлюднять протягом п’яти робочих днів.

Додамо, раніше Букви повідомляли, що один зі кандидатів, Олексій Свинаренко, у 2021 році брав участь у побитті журналіста видання.

Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.