Понад 100 викладачів медичних вишів України пройшли курси від американських кардіологів
Джерело: МОЗ України
Більш ніж 100 викладачів медичних закладів вищої освіти України пройшли курси від Американської кардіологічної асоціації.
У Києві триває навчання від Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) із домедичної допомоги та розширених реанімаційних заходів. Участь у них візьмуть 102 викладачі вищих навчальних закладів, які також є лікарями, що практикують.
Загалом учасники прослухали три курси:
- Базова підтримка життєдіяльності (BLS);
- Розширена серцево-судинна підтримка (ACLS);
- Розширена педіатрична підтримка життєдіяльності (PALS).
Навчання відбувалося у два етапи:
- теоретична частина в режимі онлайн упродовж 10 днів;
- відпрацювання практичних навичок.
Практичний блок наразі триває у Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика під керівництвом інструкторів American Heart Association, які прибули зі Сполучених Штатів Америки.
Після проходження навчання та інструкторських курсів викладачі зможуть стати сертифікованими інструкторами Американської кардіологічної асоціації.
Такі навчання дозволяють збільшити кількість міжнародних сертифікованих інструкторів у навчальних закладах, а також – уніфікувати інформацію, яку викладачі подають студентам, відповідно до міжнародних стандартів.
- Міністерство оборони України запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків, яка передбачає можливість навчання за змішаною формою.
- У лютому 2024 року 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медзакладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.
- У листопаді цього року 238 медичних працівників із 49 медзакладів з усієї України взяли участь у наукових, освітніх заходах та обміні досвідом.
- 25 лікарів фізичної та реабілітаційної медицини з різних регіонів України проходять навчання за участю провідних французьких фахівців з протезування та реабілітації Медичного обʼєднання “UGECAM Nord-Est”.
- Українські та французькі лікарі разом прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.