Понад 120 осіб намагалися нелегально потрапити до Польщі з території Білорусі

Джерело: Polskie Radio

Протягом доби до Польщі з території Білорусі намагалися нелегально потрапити 123 особи.

За інформацією речниці прикордонної служби Анни Міхальської, серед нелегальних мігрантів були громадяни семи країн: Ефіопії, Еритреї, Сомалі, Сирії, Ємену, Ірану та Єгипту.

“Протягом останніх тижнів ми спостерігаємо ситуацію, коли кількість спроб нелегального перетину кордону, на жаль, збільшується”, – повідомила Анна Міхальська.

А також пояснила, що білоруська сторона заробляє на кожному іноземцю, тому вона зацікавлена у тому, щоб утримувати міграційний тиск на польському кордоні. Вартість такого перетину іноземцями кордону Польщі коливається від 8 до 10 тисяч євро.

За її словами, завдяки фізичному та електронному бар’єру на кордоні Польщі вдається вчасно реагувати та запобігати спробам проникнення нелегальних мігрантів.

У 2022 році Польща побудувала огорожу на кордоні з Білоруссю, протяжністю 186 кілометрів та заввишки 5,5 метра. Огорожу доповнює електронна система камер і датчиків, побудована на 206 кілометрах кордону.

4 квітня відзначають День створення НАТО, Всесвітній день моркви, День вебмайстра, Міжнародний день бродячих тварин, Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, Всесвітній день щура та День вітаміну С. Християни сьогодні вшановують преподобного Іосифа Піснописця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 квітня, у більшості областей очікується суха та тепла погода.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.