Понад 120 осіб намагалися нелегально потрапити до Польщі з території Білорусі

Джерело: Polskie Radio

Протягом доби до Польщі з території Білорусі намагалися нелегально потрапити 123 особи.

За інформацією речниці прикордонної служби Анни Міхальської, серед нелегальних мігрантів були громадяни семи країн: Ефіопії, Еритреї, Сомалі, Сирії, Ємену, Ірану та Єгипту.

“Протягом останніх тижнів ми спостерігаємо ситуацію, коли кількість спроб нелегального перетину кордону, на жаль, збільшується”, – повідомила Анна Міхальська.

А також пояснила, що білоруська сторона заробляє на кожному іноземцю, тому вона зацікавлена у тому, щоб утримувати міграційний тиск на польському кордоні. Вартість такого перетину іноземцями кордону Польщі коливається від 8 до 10 тисяч євро.

За її словами, завдяки фізичному та електронному бар’єру на кордоні Польщі вдається вчасно реагувати та запобігати спробам проникнення нелегальних мігрантів.

У 2022 році Польща побудувала огорожу на кордоні з Білоруссю, протяжністю 186 кілометрів та заввишки 5,5 метра. Огорожу доповнює електронна система камер і датчиків, побудована на 206 кілометрах кордону.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.