Понад 2 млрд гривень: Україна конфіскує активи російського олігарха
Джерело: Інна Богатих/Facebook
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції і конфіскував активи російського олігарха Алішера Усманова та його ділових партнерів – родини Скоч та Володимира Стрешинського.
У дохід держави стягнуть:
- залізорудну продукцію обсягом понад 165 тисяч тонн (орієнтовна вартість – понад 2 млрд грн);
- 100% статутного капіталу ТОВ “Петер-Сервіс Україна” (IT-компанія, яка раніше була під контролем Усманова).
“Триває строк на апеляцію. Докладемо всіх зусиль, щоб втримати рішення 1-ї інстанції в силі”, – додала заступниця міністра юстиції України Інна Богатих.
Довідка: Алішер Усманов – російський бізнесмен, у рейтингу російських мільярдерів він посідає восьме місце зі статками у розмірі 14,4 млрд доларів. Усманову належить медіаресурс “Коммерсант”, який займає прокремлівську позицію та здійснює ідеологічну підтримку дій держави-агресора.
Також він є засновником Групи USM та спільно з іншими співвласниками здійснює вирішальний вплив на діяльність групи та дочірніх компаній, які здійснюють свою діяльність у стратегічних для економіки РФ галузях – у металургії та гірничодобуванні, телекомунікаційному секторі та сфері цифрових технологій, зокрема “Металоінвест”, “Мегафон”.
У відомстві акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.
- Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.
Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.