Понад 40% українців віддають перевагу Телеграм-каналам, а телемарафону – 16,6% – опитування
Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 6 серпня зустрілася з соціологами. Виявилось, що найбільше українці отримують новин з Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Тоді як телемарафон обрали 16,6%.
Про це повідомив Сергій Дембіцький, доктор соціологічних наук, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту соціології НАНУ.
Фахівці Інституту соціології НАН України дослідили телемарафон “Єдині новини” та ряд медіа. Для цього опитали понад 4 тисячі респондентів.
За результатами опитування, найбільше українців отримують новин із Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Телемарафон ж обрали 16,6%

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Примітно, що більшість опитуваних вважають установки телемарафону щодо позиції країни у війні невизначеними. В решті ж медіа цей показник коливається від 25,5 до 36,6 відсотка.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Найбільш впевненими у перемозі, на думку респондентів, виявились Прямий, 5 канал, Еспресо тощо – 49,7%.
У Телеграмі ж найпесимістичніші результати – у перемозі повністю впевнені 25,9%, а 7,4% – зовсім не впевнені.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
Протягом минулої доби, 9 травня, внаслідок російських атак загинули два цивільних жителі Донеччини, ще двоє зазнали поранень.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прокоментував участь своїх військових у війні РФ проти України, наголосивши, що це “виправданий” крок для захисту “братської нації”.
РФ закриває на два дні повітряний простір над ракетним полігоном Капустин Яр. Ймовірно, це роблять для запуску балістичних ракет.
Протягом 9 травня в Сумській області внаслідок російських ударів загинуло троє людей, ще четверо — поранені.
США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.