Понад 40% українців віддають перевагу Телеграм-каналам, а телемарафону – 16,6% – опитування
Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 6 серпня зустрілася з соціологами. Виявилось, що найбільше українці отримують новин з Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Тоді як телемарафон обрали 16,6%.
Про це повідомив Сергій Дембіцький, доктор соціологічних наук, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту соціології НАНУ.
Фахівці Інституту соціології НАН України дослідили телемарафон “Єдині новини” та ряд медіа. Для цього опитали понад 4 тисячі респондентів.
За результатами опитування, найбільше українців отримують новин із Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Телемарафон ж обрали 16,6%

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Примітно, що більшість опитуваних вважають установки телемарафону щодо позиції країни у війні невизначеними. В решті ж медіа цей показник коливається від 25,5 до 36,6 відсотка.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Найбільш впевненими у перемозі, на думку респондентів, виявились Прямий, 5 канал, Еспресо тощо – 49,7%.
У Телеграмі ж найпесимістичніші результати – у перемозі повністю впевнені 25,9%, а 7,4% – зовсім не впевнені.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.
У Херсоні помер 16-річний хлопець, який зазнав поранення унаслідок російського обстрілу міста 17 квітня.
За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.