Понад 40% українців віддають перевагу Телеграм-каналам, а телемарафону – 16,6% – опитування
Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 6 серпня зустрілася з соціологами. Виявилось, що найбільше українці отримують новин з Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Тоді як телемарафон обрали 16,6%.
Про це повідомив Сергій Дембіцький, доктор соціологічних наук, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту соціології НАНУ.
Фахівці Інституту соціології НАН України дослідили телемарафон “Єдині новини” та ряд медіа. Для цього опитали понад 4 тисячі респондентів.
За результатами опитування, найбільше українців отримують новин із Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Телемарафон ж обрали 16,6%

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Примітно, що більшість опитуваних вважають установки телемарафону щодо позиції країни у війні невизначеними. В решті ж медіа цей показник коливається від 25,5 до 36,6 відсотка.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Найбільш впевненими у перемозі, на думку респондентів, виявились Прямий, 5 канал, Еспресо тощо – 49,7%.
У Телеграмі ж найпесимістичніші результати – у перемозі повністю впевнені 25,9%, а 7,4% – зовсім не впевнені.

Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
В Італії скасували концерт російського диригента і соратника президента РФ Володимира Путіна Валерія Гергієва.
У провінції Ганьсу, Китай, заарештували шестеро осіб, зокрема інвестора, директорку та кухарів дитячого садка, після умисного додавання токсичних свинцевих барвників у їжу, внаслідок чого отруїлися 247 дітей.
21 липня Служба безпеки України почала перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Йдеться про дотримання закону про державну таємницю – зокрема, статті 37 відповідного закону. У СБУ наголошують: діють у межах законодавства.
Шевченківський райсуд міста Києва заарештував на 60 днів без права на заставу працівника прокуратури Андрія Молочного, який напередодні в стані алкогольного сп’яніння скоїв смертельну ДТП у столиці.
Центральна рада з сертифікації фільмів Індії (CBFC) видалила дві сцени з поцілунком зі стрічки режисера Джеймса Ґанна “Супермен”, назвавши їх “надто чуттєвими” для отримання рейтингу UA (13+).