Понад 40% українців віддають перевагу Телеграм-каналам, а телемарафону – 16,6% – опитування
Джерело: Сергій Дембіцький/Facebook
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 6 серпня зустрілася з соціологами. Виявилось, що найбільше українці отримують новин з Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Тоді як телемарафон обрали 16,6%.
Про це повідомив Сергій Дембіцький, доктор соціологічних наук, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту соціології НАНУ.
Фахівці Інституту соціології НАН України дослідили телемарафон “Єдині новини” та ряд медіа. Для цього опитали понад 4 тисячі респондентів.
За результатами опитування, найбільше українців отримують новин із Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Телемарафон ж обрали 16,6%
Примітно, що більшість опитуваних вважають установки телемарафону щодо позиції країни у війні невизначеними. В решті ж медіа цей показник коливається від 25,5 до 36,6 відсотка.
Найбільш впевненими у перемозі, на думку респондентів, виявились Прямий, 5 канал, Еспресо тощо – 49,7%.
У Телеграмі ж найпесимістичніші результати – у перемозі повністю впевнені 25,9%, а 7,4% – зовсім не впевнені.
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
За даними синоптиків у середу, 9 жовтня, в Україні сухо та тепло.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.