Понад 80% громадян Південної Кореї проти надання Україні військової допомоги — Reuters

Джерело: Reuters

Нещодавнє опитування свідчить, що 82% південнокорейців виступають проти прямих постачань зброї Україні.

Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим сьогодні зустрілася з президентом Південної Кореї Юном Сок Йолом, обговорюючи можливу підтримку озброєнням. Сеул зазначив, що може розглянути таку допомогу залежно від подальших кроків Росії та Північної Кореї.

Україна планує подати детальний запит на зброю, включаючи артилерію та системи протиповітряної оборони. Західний дипломат повідомив Reuters, що кулуарні дискусії були зосереджені на системах ППО, але перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США внесла невизначеність у ці переговори.

Однак, згідно з жовтневим опитуванням Gallup Korea, 82% громадян країни – проти надання військової допомоги Україні. Водночас більшість південнокорейців розглядають військові зв’язки між Пхеньяном і Москвою як загрозу.

На відміну від сусідньої Японії, яка також уникає прямого озброєння Києва, Південна Корея є одним з найбільших світових експортерів зброї. Країна уклала великі оборонні угоди з сусідами України.

Південна Корея надала Україні машини для розмінування, бронежилети та іншу нелетальну допомогу і не виключає постачання зброї Києву.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.