Понад 80% громадян Південної Кореї проти надання Україні військової допомоги — Reuters
Джерело: Reuters
Нещодавнє опитування свідчить, що 82% південнокорейців виступають проти прямих постачань зброї Україні.
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим сьогодні зустрілася з президентом Південної Кореї Юном Сок Йолом, обговорюючи можливу підтримку озброєнням. Сеул зазначив, що може розглянути таку допомогу залежно від подальших кроків Росії та Північної Кореї.
Україна планує подати детальний запит на зброю, включаючи артилерію та системи протиповітряної оборони. Західний дипломат повідомив Reuters, що кулуарні дискусії були зосереджені на системах ППО, але перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США внесла невизначеність у ці переговори.
Однак, згідно з жовтневим опитуванням Gallup Korea, 82% громадян країни – проти надання військової допомоги Україні. Водночас більшість південнокорейців розглядають військові зв’язки між Пхеньяном і Москвою як загрозу.
На відміну від сусідньої Японії, яка також уникає прямого озброєння Києва, Південна Корея є одним з найбільших світових експортерів зброї. Країна уклала великі оборонні угоди з сусідами України.
Південна Корея надала Україні машини для розмінування, бронежилети та іншу нелетальну допомогу і не виключає постачання зброї Києву.
- За даними Bloomberg, перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США спонукає Південну Корею переглянути можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль не виключив прямого постачання озброєння до України.
- За даними аналітиків, Південна Корея повідомила про ймовірну готовність посилити підтримку України на тлі інформації про розгортання північнокорейських військ біля кордону України з боку Росії.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.
Українські військові на Покровському напрямку розповіли журналістам CNN про гостру нестачу особового складу. За їх словами, через це росіяни можуть здійснити прорив на фронті в будь-який момент.
Служба безпеки України запобігла диверсії, організованій російською ФСБ на території Кіровоградської області. У результаті спецоперації затримано 21-річного місцевого жителя, який намагався підпалити електропідстанцію, що забезпечує енергопостачання військового аеродрому та інших стратегічних об’єктів регіону.