Понад 80% громадян Південної Кореї проти надання Україні військової допомоги — Reuters
Джерело: Reuters
Нещодавнє опитування свідчить, що 82% південнокорейців виступають проти прямих постачань зброї Україні.
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим сьогодні зустрілася з президентом Південної Кореї Юном Сок Йолом, обговорюючи можливу підтримку озброєнням. Сеул зазначив, що може розглянути таку допомогу залежно від подальших кроків Росії та Північної Кореї.
Україна планує подати детальний запит на зброю, включаючи артилерію та системи протиповітряної оборони. Західний дипломат повідомив Reuters, що кулуарні дискусії були зосереджені на системах ППО, але перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США внесла невизначеність у ці переговори.
Однак, згідно з жовтневим опитуванням Gallup Korea, 82% громадян країни – проти надання військової допомоги Україні. Водночас більшість південнокорейців розглядають військові зв’язки між Пхеньяном і Москвою як загрозу.
На відміну від сусідньої Японії, яка також уникає прямого озброєння Києва, Південна Корея є одним з найбільших світових експортерів зброї. Країна уклала великі оборонні угоди з сусідами України.
Південна Корея надала Україні машини для розмінування, бронежилети та іншу нелетальну допомогу і не виключає постачання зброї Києву.
- За даними Bloomberg, перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США спонукає Південну Корею переглянути можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль не виключив прямого постачання озброєння до України.
- За даними аналітиків, Південна Корея повідомила про ймовірну готовність посилити підтримку України на тлі інформації про розгортання північнокорейських військ біля кордону України з боку Росії.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.