Попри намагання правоохоронців і проросійської влади, протести в Грузії тривають

По всій Грузії тривають протести проти проросійської партії “Грузинська мрія” та заяви влади про призупинення курсу на Євроінтеграцію. Попри насильство з боку правоохоронців і затримання протестувальників, натовп не збирається розходитися.

Біля будівлі парламенту спалили опудала засновника правлячої партії і організатора всього, що відбувається в сьогоднішній Грузії Бідзіни Іванішвілі, який обіцяв народу мир напередодні виборів.

Джерело: Ехо Кавказа

Протест учасників мітингу біля парламенту “повністю вийшов за межі, передбачені законом про збори та демонстрації, і набув абсолютно насильницького характеру”, заявили в МВС Грузії. Біля верхнього входу до парламенту був використаний водомет. Протестувальники обстрілюють правоохоронців петардами.

Також силовики використали газ проти учасників акції біля будівлі парламенту. Протестувальники стверджують, що спецназ застосовував і перцеві спреї.

На вулиці поруч з парламентом проєвропейські грузини почали будувати барикади.

Джерело: Ехо Кавказу

Протестувальники закидали грузинський парламент феєрверками, частина з яких потрапила в вибиті вікна. В результаті цього у приміщенні почалася пожежа. Пожежники на місці зуміли її ліквідувати.

До низки посадовців, які не підтримали рішення на проросійський вектор влади, доєдналися 15 співробітників мерії Батумі. Вони дистанціювалися від рішення “Грузинської мрії” призупинити процес євроінтеграції. За їхніми словами, це рішення не збігається з заявленою метою грузинського суспільства.

“Ми були, є і залишаємося вірними нашим громадянам, Конституції та європейським цінностям. Відповідно, в рамках свободи вираження думок, гарантованої Конституцією Грузії, ми заявляємо, що залишаємося відданими європейському та євроатлантичному інтеграційному курсу Грузії”, — йдеться у заяві.

Один з найбільших комерційних банків Грузії TBC Банк опублікував заяву щодо європейського майбутнього Грузії, що відбувається в країні:

“ТБС, як провідна фінансова інституція Грузії та компанія, зареєстрована на Лондонській фондовій біржі, за 32 роки свого існування завжди стояла і стоятиме на варті національних інтересів Грузії. Європейське та євроатлантичне майбутнє Грузії є історичним вибором абсолютної більшості нашого народу, закріпленим у 78 статті Конституції Грузії. Ми твердо переконані, що тимчасове зупинення європейської інтеграції суперечить волі грузинського народу та Конституції Грузії. ТБС завжди був і залишається безумовним прихильником європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії. Ми стоїмо поруч із грузинським народом, який бореться за свободу та європейський курс, і категорично засуджуємо насильство щодо мирних демонстрантів”.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.