Попри намагання правоохоронців і проросійської влади, протести в Грузії тривають
По всій Грузії тривають протести проти проросійської партії “Грузинська мрія” та заяви влади про призупинення курсу на Євроінтеграцію. Попри насильство з боку правоохоронців і затримання протестувальників, натовп не збирається розходитися.
Біля будівлі парламенту спалили опудала засновника правлячої партії і організатора всього, що відбувається в сьогоднішній Грузії Бідзіни Іванішвілі, який обіцяв народу мир напередодні виборів.
Протест учасників мітингу біля парламенту “повністю вийшов за межі, передбачені законом про збори та демонстрації, і набув абсолютно насильницького характеру”, заявили в МВС Грузії. Біля верхнього входу до парламенту був використаний водомет. Протестувальники обстрілюють правоохоронців петардами.
Також силовики використали газ проти учасників акції біля будівлі парламенту. Протестувальники стверджують, що спецназ застосовував і перцеві спреї.
На вулиці поруч з парламентом проєвропейські грузини почали будувати барикади.
Протестувальники закидали грузинський парламент феєрверками, частина з яких потрапила в вибиті вікна. В результаті цього у приміщенні почалася пожежа. Пожежники на місці зуміли її ліквідувати.
До низки посадовців, які не підтримали рішення на проросійський вектор влади, доєдналися 15 співробітників мерії Батумі. Вони дистанціювалися від рішення “Грузинської мрії” призупинити процес євроінтеграції. За їхніми словами, це рішення не збігається з заявленою метою грузинського суспільства.
“Ми були, є і залишаємося вірними нашим громадянам, Конституції та європейським цінностям. Відповідно, в рамках свободи вираження думок, гарантованої Конституцією Грузії, ми заявляємо, що залишаємося відданими європейському та євроатлантичному інтеграційному курсу Грузії”, — йдеться у заяві.
Один з найбільших комерційних банків Грузії TBC Банк опублікував заяву щодо європейського майбутнього Грузії, що відбувається в країні:
“ТБС, як провідна фінансова інституція Грузії та компанія, зареєстрована на Лондонській фондовій біржі, за 32 роки свого існування завжди стояла і стоятиме на варті національних інтересів Грузії. Європейське та євроатлантичне майбутнє Грузії є історичним вибором абсолютної більшості нашого народу, закріпленим у 78 статті Конституції Грузії. Ми твердо переконані, що тимчасове зупинення європейської інтеграції суперечить волі грузинського народу та Конституції Грузії. ТБС завжди був і залишається безумовним прихильником європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії. Ми стоїмо поруч із грузинським народом, який бореться за свободу та європейський курс, і категорично засуджуємо насильство щодо мирних демонстрантів”.
- США заявили про припинення стратегічного партнерства з Грузією – речник Державного департаменту США Метью Міллер прокоментував останні події, які розгортаються у країні.
- Після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС, по всій Грузії акції протесту розгорілися з новою силою. Рішення влади викликало масові протести перед будівлею парламенту в Тбілісі. Демонстранти намагалися звести барикади, почалися сутички з поліцією. У ніч з 28 по 29 листопада правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.
- 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії, де проходить багатотисячний антиурядовий мітинг, загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, в тому числі водометні автомобілі.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.