Попри переговори США, Ізраїль все ще розглядає атаки на ядерні об’єкти Ірану – Reuters
Джерело: Reuters
Ізраїль не виключає атаки на ядерні об’єкти Ірану в найближчі місяці, попри те, що США ведуть перемовини з Іраном і поки що не готові підтримати такий крок.
Ізраїльські чиновники пообіцяли не допустити, щоб Тегеран отримав ядерну зброю, а прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наполягає на тому, що будь-які переговори з Іраном повинні привести до повного припинення його ядерної програми.
Американські та іранські перемовники планують провести другий раунд ядерних переговорів у Римі в суботу.
За останні місяці Ізраїль запропонував адміністрації президента США Дональда Трампа низку варіантів нападу на іранські об’єкти, в тому числі деякі з них заплановані на кінець весни і літо, повідомляють джерела. Плани включають поєднання повітряних ударів і операцій командос, які відрізняються за ступенем тяжкості та можуть відкинути здатність Тегерана озброїти свою ядерну програму всього на кілька місяців, рік або навіть більше.
Видання The New York Times повідомило, що Трамп сказав Нетаньягу, що Вашингтон хоче надати пріоритет дипломатичним переговорам з Тегераном і що він не підтримає удар по ядерних об’єктах Ірану найближчим часом.
Але ізраїльські офіційні особи тепер вважають, що їхні військові можуть замість цього завдати обмеженого удару по Ірану, який потребуватиме меншої підтримки США. Така атака була б значно меншою, ніж та, яку Ізраїль спочатку пропонував.
Неясно, чи зважиться Ізраїль на такий удар, особливо з початком переговорів про ядерну угоду, і якщо так, то коли. Такий крок, ймовірно, відштовхне Трампа і може поставити під загрозу ширшу підтримку Ізраїлю з боку США.
- Очікується, що Іран не прийматиме пропозицію США передати свої запаси високозбагаченого урану третій країні – до прикладу, Росії – у межах намагань Штатів скоротити ядерну програму Тегерана.
- Іран був би готовий повернутися до рівнів збагачення урану, які передбачала ядерна угода 2015 року, у разі дотримання певних умов з боку США.
Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.
У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.
На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.
Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.
У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.