Попри переговори США, Ізраїль все ще розглядає атаки на ядерні об’єкти Ірану – Reuters

Джерело: Reuters

Ізраїль не виключає атаки на ядерні об’єкти Ірану в найближчі місяці, попри те, що США ведуть перемовини з Іраном і поки що не готові підтримати такий крок.

Ізраїльські чиновники пообіцяли не допустити, щоб Тегеран отримав ядерну зброю, а прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наполягає на тому, що будь-які переговори з Іраном повинні привести до повного припинення його ядерної програми.

Американські та іранські перемовники планують провести другий раунд ядерних переговорів у Римі в суботу.

За останні місяці Ізраїль запропонував адміністрації президента США Дональда Трампа низку варіантів нападу на іранські об’єкти, в тому числі деякі з них заплановані на кінець весни і літо, повідомляють джерела. Плани включають поєднання повітряних ударів і операцій командос, які відрізняються за ступенем тяжкості та можуть відкинути здатність Тегерана озброїти свою ядерну програму всього на кілька місяців, рік або навіть більше.

Видання The New York Times повідомило, що Трамп сказав Нетаньягу, що Вашингтон хоче надати пріоритет дипломатичним переговорам з Тегераном і що він не підтримає удар по ядерних об’єктах Ірану найближчим часом.

Але ізраїльські офіційні особи тепер вважають, що їхні військові можуть замість цього завдати обмеженого удару по Ірану, який потребуватиме меншої підтримки США. Така атака була б значно меншою, ніж та, яку Ізраїль спочатку пропонував.

Неясно, чи зважиться Ізраїль на такий удар, особливо з початком переговорів про ядерну угоду, і якщо так, то коли. Такий крок, ймовірно, відштовхне Трампа і може поставити під загрозу ширшу підтримку Ізраїлю з боку США.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року. 

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії зафіксовано щонайменше 20 загадкових смертей високопосадовців та осіб, пов’язаних із владними структурами. Частина з них офіційно кваліфікується як самогубства, частина – як раптові зупинки серця, падіння з висоти або нещасні випадки.