Попри санкції, кількість мільярдерів у Росії встановила новий рекорд

Джерело: Forbes

Попри міжнародні санкції, запроваджені через війну в Україні, кількість доларових мільярдерів у Росії зросла зі 125 до 146 осіб. Це рекордний показник за всю історію рейтингу Forbes.

Загальний капітал російських учасників рейтингу сягнув $625,5 млрд, перевищивши минулий максимум у $606,2 млрд (2021 рік, перед вторгненням в Україну). Лише за рік російські олігархи збагатилися на $48,7 млрд.

15 бізнесменів потрапили до рейтингу вперше, ще десять – повернулися, тоді як вибули лише четверо.

Лідери серед російських мільярдерів

Вагіт Алекперов (екс-глава “Лукойла”) зберіг першість, попри санкції. Його статки зросли на $100 млн, сягнувши $28,6 млрд.

Олексій Мордашов (власник “Сєвєрсталі”), підсанкційний у США, ЄС та Британії, збільшив капітал із $25,5 до $28,6 млрд.

Леонід Міхельсон (“Новатек”), під санкціями Великобританії, Канади та Австралії, втратив проєкт “Арктик СПГ” через санкції, але все одно збільшив статки до $28,4 млрд.

Володимир Лісін (НЛМК) – $26,5 млрд, втратив $100 млн за рік.

Володимир Потанін (“Норнікель”, “Інтеррос”), після вторгнення в Україну скупив активи іноземних компаній у Росії, включно з Тінькофф Банком. Його статки – $24,2 млрд.

До рейтингу увійшли 15 новачків, серед них:

Вікрама Пуня (“Фармасинтез”) – $2,1 млрд

Володимир Воронін (ФСК) – $1,3 млрд

Борис Нуралієв (“1С: Бухгалтерія”) – $1,3 млрд

Західні санкції поки не змогли серйозно вдарити по статках російських олігархів.

Разом з тим, раніше флот російських багатіїв зазнав нищівного розгрому після запровадження західних санкцій за повномасштабне вторгнення в Україну. Так, з понад 70 великих яхт на сьогодні в їхньому розпорядженні залишилося близько третини.

  • Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
  • Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
  • В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
  • Федеральний суд у США ухвалив рішення на користь конфіскації супер’яхти російського мільярдера Сулеймана Керімова, відхиливши позов іншого росіянина, який заявляв про право власності. Це наближає американську владу до можливого продажу судна, яке стало одним із найцінніших активів, вилучених у межах санкційної кампанії проти російських олігархів.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.