Попри санкції, ЄС у І кварталі імпортував більше 1 млн тонн російської металопродукції

Джерело: GMK Center з посиланням на дані Eurostat

Європейський союз за підсумками січня-березня 2024 року імпортував 1,11 млн тонн російської продукції гірничо-металургійного комплексу. Витрати на імпорт російської продукції ГМК склали €583,3 млн.

Як зазначається, основну частку імпорту складають напівфабрикати – 78,7% від загального обсягу. За 3 місяці ЄС імпортував з РФ 874,1 тис. тонн відповідної продукції. При цьому основний обсяг імпорту напівфабрикатів припадає на Бельгію – 351,38 тис. тонн.

Тоді як постачання залізної руди з РФ в ЄС становили 9,36 тис. тонн. Увесь обсяг сировини було відвантажено до Словаччини. Також серед основних споживачів російської продукції ГМК у січні-березні були Італія та Нідерланди.

Відтак, попри запроваджені проти Росії санкції, гірничо-металургійний комплекс РФ продовжує отримувати значні прибутки від експорту продукції до Євросоюзу. І хоча показники значно зменшились порівняно з 2023 роком постачання залишаються на високому рівні.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.