Попри санкції, ЄС у І кварталі імпортував більше 1 млн тонн російської металопродукції

Джерело: GMK Center з посиланням на дані Eurostat

Європейський союз за підсумками січня-березня 2024 року імпортував 1,11 млн тонн російської продукції гірничо-металургійного комплексу. Витрати на імпорт російської продукції ГМК склали €583,3 млн.

Як зазначається, основну частку імпорту складають напівфабрикати – 78,7% від загального обсягу. За 3 місяці ЄС імпортував з РФ 874,1 тис. тонн відповідної продукції. При цьому основний обсяг імпорту напівфабрикатів припадає на Бельгію – 351,38 тис. тонн.

Тоді як постачання залізної руди з РФ в ЄС становили 9,36 тис. тонн. Увесь обсяг сировини було відвантажено до Словаччини. Також серед основних споживачів російської продукції ГМК у січні-березні були Італія та Нідерланди.

Відтак, попри запроваджені проти Росії санкції, гірничо-металургійний комплекс РФ продовжує отримувати значні прибутки від експорту продукції до Євросоюзу. І хоча показники значно зменшились порівняно з 2023 роком постачання залишаються на високому рівні.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.