Порошенка мають почути у Вашингтоні та інших столицях – резолюція IDU

Джерело: пресслужба IDU

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку у можливості взяти участь у Форумі IDU.

У резолюції зауважили, що Порошенка мають почути і у Вашингтоні, і в інших світових столицях.

У резолюції Міжнародний демократичний союз, зокрема:

 • Визнає, що агресія Росії проти України становить пряму загрозу заснованому на правилах міжнародному порядку, принципам, викладеним у Статуті Організації Об’єднаних Націй, і фундаментальним демократичним цінностям, які вона підтримує.
 • Рішуче вимагає негайного та повного виведення російських збройних сил і військового майна з суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів без будь-яких попередніх умов або подальшої ескалації на місці.
 • Вимагає від Російської Федерації скасувати всі незаконні рішення про спробу анексії суверенних українських територій, зокрема Донецької, Херсонської, Луганської, Запорізької областей та Автономної Республіки Крим, які є явним і грубим порушенням Статуту ООН та міжнародного права.
 • Звертається до G7, Європейського Союзу, держав-членів НАТО та інших демократичних держав постійно підтримувати Україну – політично, фінансово, економічно та військово, доки не буде досягнуто перемоги над Росією.
 • Закликає посилити військову допомогу Україні, визнаючи важливість постачання зброї та боєприпасів – без обмежень щодо якості, асортименту та типу для прискорення вирішення конфлікту.
 • Закликає запровадити більш скоординовані міжнародні санкції проти Росії, щоб позбавити Росію її спроможності фінансувати агресійну війну проти України, включаючи обмежувальні заходи проти російських учасників ядерної енергетики, міжнародної торгівлі СПГ, нафтою та природним газом, а також проти компаній, які займаються виробництвом або постачанням зброї, товарів військового призначення, безпілотників, військових супутників,
 • Закликає G7, Європейський Союз, країни-члени НАТО та інші країни посилити режим дотримання санкцій і запровадити обмежувальні заходи проти компаній, відповідальних за обхід санкцій проти Росії та допомогу Росії для продовження її агресивної війни проти України,
 • Закликає Україну та Європейський Союз докласти всіх можливих зусиль для забезпечення якнайшвидшого початку передвступних переговорів.
 • Закликає держави-члени НАТО скористатися нагодою Вашингтонського саміту НАТО у 2024 році, щоб прокласти шлях до можливого членства України в НАТО як єдиної життєздатної та ефективної довгострокової гарантії безпеки для України та міцного та сталого миру в Європі.
 • Глибоко стурбований тим, що українська влада відмовила 5-му президенту України, члену Почесної ради IDU Петру Порошенку та делегації депутатів від «Європейської солідарності» дозволити відвідати Вашингтон для участі у Форумі IDU. Голос таких лідерів, як президент Порошенко, повинен бути почутий чи у Вашингтоні, чи в будь-якій іншій столиці. Політична єдність, повага до демократичних цінностей і принципів є вирішальними для подолання нагальних екзистенційних викликів, що постають перед Україною.
 • Заохочує Україну до проведення демократичних реформ і підкреслює критичну важливість демократії, верховенства права та прав людини, визнаючи грізні виклики, пов’язані з повномасштабною війною. Забезпечення демократії та плюралізму, включаючи права опозиції в Україні, є життєво важливим для її успіху.

Довідка. Міжнародний демократичний союз (IDU) – це глобальне об’єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія).

 • 1 грудня, лідера “Європейської Солідарності” не випустили з України. Порошенко повідомив, що у нього було заплановано низку зустрічей у Польщі та США, зокрема політик мав зустрітись зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Майком Джонсоном.
 • Згодом стало відомо, що п’ятого президента України Петра Порошенка не випустили за кордон через скасоване першим заступником глави ВР Олександром Корнієнком відрядження, яке раніше підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.
 • Олександр Корнієнко заявив, що скасував міжнародне відрядження п’ятого президента України та лідера фракції “ЄС” Петра Порошенка після отримання листа з грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати.
 • Народна обраниця від партії “Європейська Солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук не підписує відрядження для закордонних міжпарламентських зустрічей.
 • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко розповів про зустрічі, які він пропустив у Польщі та США, оскільки його відрядження скасували.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.