Порошенко: «Чим ми зараз відрізняємося від трьох етапів Голодомору? Ми вміємо захищатись»

Джерело: пресслужба “Європейська солідарність”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко з трибуни Верховної Ради на спеціальному засіданні з вшанування 90-х роковин Голодомору заявив, що Росія зараз має таку ж мету – знищити український народ. 

Проте, Порошенко наголосив, що на відміну від подій минулого століття, після 2014 року Україна створила армію і вміє захищатися. 

Він також припустив, що сьогоднішня нічна масована атака ворожих БпЛА по Києву була спеціально запланована на цю дату. 

“Я думаю, що це був спеціальний “подарунок” від Росії до 90-х роковин Голодомору. Ніяк не змиряться”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що тепер Росія знову краде українське зерно.

“Хочу наголосити: перед вторгненням на кордонах України була сконцентрована не лише військова техніка, а й зерновози для вивезення з перших годин українського збіжжя. Через 90 років нам все ще важливо притягнути до відповідальності тих, хто влаштував Голодомор і тих, хто продовжує це зараз. Непокаране зло повернеться”, – сказав Порошенко. 

Він також зазначив, що Верховна Рада України прийняла рішення визнати Голодомор геноцидом лише 17 років тому, з різницею всього у два голоси на користь. З того часу десятки країн світу приєдналися до визнання Великого Голоду як спланованого вбивства і геноциду. Під час вшанування пам’яті жертв Голодомору у Києві, Порошенко звернувся англійською до представників країн-партнерів і висловив їм подяку за виявлену солідарність.

“Уявіть собі, яку відстань ми пройшли з того часу. росіянам не потрібні наші території. Ні Донбас, ні Крим, ні Запоріжжя, ні Херсон. росіянам потрібні життя українців. Але чим ми зараз відрізняємося від трьох етапів Голодомору?  Тим, що ми вміємо захищатись. Ми створили Збройні Сили. Разом з нашими партнерами. І я хочу висловити їм слова подяки. Дякую Збройним Силам.  Дякую українському народу. Ми переможемо”, – наголосив Порошенко. 

 

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.