Порошенко під час поїздки на фронт передав військовим екскаватори для фортифікаційних робіт

Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Кільком бригадам також привезли FPV дрони, “Мавіки”, вантажівку, три мобільні майстерні, детектори дронів “Цукорок”, зарядні станції Bluetti та інше обладнання. 

Фото: “ЄС”

“Привезли хлопцям із легендарних підрозділів чергову партію допомоги. Тут і розвідники, яких ви ніколи не побачите, але їхню роботу щодня відчуває на собі ворог. І військові інженери з 23 полку, що вже якісно та швидко облаштували кілометри оборонних споруд. І хлопці зі 108 бригади ТРО, які міцно вгризлися в землю на Запорізькому напрямку. І артилеристи, які, так само як і інженери, потребують екскаваторів для будівництва капонірів, щоб вести прицільний вогонь у бік росіян”, – розповів Порошенко.

Він додав, що бійцям із 23 інженерного полку та 15 бригади артилерійської розвідки, які будуватимуть міцні лінії оборони, передали екскаватори-навантажувачі.

Фото: “ЄС”

Петро Порошенко сказав, що він та депутати “Євросолідарності” пів року вимагали створити парламентську ТСК з питань фортифікацій, проте їх “відверто ігнорували та ставили палиці в колеса”. 

“Але днями наша команда все ж домоглася ухвалення постанови про створення ТСК. На це пішло пів року. Пів року зволікань та відтягування рішення коштували Україні втрачених територій і найголовніше — життя наших воїнів”, – додав він.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.