Порошенко про атаку дронів на столицю РФ: «Це реалізація нашого права на самооборону»

П’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко наголосив, що атаки Україною об’єктів на території РФ є цілком законними і здійснюються в межах нашого права на самооборону.

Джерело: MSNBC.

“Перш за все, це легітимна ціль ЗСУ, це реалізація нашого права на самооборону. Це, можливо (я не можу виключити цього), просто тестовий політ для підготовки до нового удару по критичному російському об’єкту”, – вважає політик.

Він додав, що щодня російська війська убивають мирних українців – і доки це триває, ні в Москві, ні в Криму почуватися спокійно ніхто не має.

Порошенко наголошує: ми не даємо жодного шансу Росії просунутися, додавши що для закріплення успіхів нам потрібно більше західної зброї:

“Зброї ніколи не буває достатньо. Наш контрнаступ може бути ефективнішим, для цього потрібна зброя та боєприпаси без будь-яких обмежень щодо дальності, типу озброєння тощо. Немає жодних стандартів НАТО, які могли б забезпечити наступ без авіаційної підтримки. Не існує жодної наступальної операції за стандартами НАТО без ефективної ППО”, – заявив лідер “ЄС”.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.