Порошенко вкотре закликав Раду створити ТСК з питань зведення фортифікаційних споруд

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

21 березня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко вкотре закликав Верховну Раду взяти під контроль будівництво фортифікаційних споруд на фронті, наголосивши, що депутати зобов’язані зробити все можливе для захисту українських армійців.

Порошенко наголосив, що декілька днів поспіль питання створення ТСК по фортифікаційним спорудам не з’явилося у парламенті. І додав, що законодавчий орган має бути свідомий своєї місії: щоденна праця, виконання конституційних функцій, формування контролю уряду, прийняття законів, формування бюджету. Він пояснив, що все це має бути присвячено виключно одній справі – обороні держави, посиленню армії.

І нагадав, що нині складна ситуація з оборонними спорудами не лише на Авдіївському напрямку, а також і на запорізькій ділянці, зокрема “коли воїни нори риють проти FPV-дронів росіян”.

Коли замість розв’язання проблем Рада займається окозамилюванням, а депутатів використовують в якості “потьомкінських деревень” для вивезення на один зразковий ВОП – це категорично неприйнятно”, – зазначив п’ятий президент.

Глава фракції заявив, що військові добре знають ситуацію з фортифікаційними спорудами, оскільки їм нема куди відійти на другу лінію оборони. Порошенко нагадав, що військові мають воювати, тоді як завдання депутатів – забезпечити фортифікаційні споруди. Також він акцентував, що тут вже неможна звинувачувати партнерів у нестачі озброєння чи коштів, адже контроль за зведенням фортифікацій – компетенція законодавців.

Нардеп закликав поставити на голосування питання фортифікаційних споруд. Пояснивши, що “кожна копійка має бути контрольована і кожен день потрібно звітувати, що зроблено для армії”.

Декому відповісти на це питання буде дуже складно. Створіть комісію, побійтесь Бога, – зазначив Порошенко.

Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.

11 березня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Окрім ситуації на полі бою та забезпечення ЗСУ боєприпасами, обговорили зведення нових оборонних рубежів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.