Порошенко вкотре закликав Раду створити ТСК з питань зведення фортифікаційних споруд
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
21 березня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко вкотре закликав Верховну Раду взяти під контроль будівництво фортифікаційних споруд на фронті, наголосивши, що депутати зобов’язані зробити все можливе для захисту українських армійців.
Порошенко наголосив, що декілька днів поспіль питання створення ТСК по фортифікаційним спорудам не з’явилося у парламенті. І додав, що законодавчий орган має бути свідомий своєї місії: щоденна праця, виконання конституційних функцій, формування контролю уряду, прийняття законів, формування бюджету. Він пояснив, що все це має бути присвячено виключно одній справі – обороні держави, посиленню армії.
І нагадав, що нині складна ситуація з оборонними спорудами не лише на Авдіївському напрямку, а також і на запорізькій ділянці, зокрема “коли воїни нори риють проти FPV-дронів росіян”.
Коли замість розв’язання проблем Рада займається окозамилюванням, а депутатів використовують в якості “потьомкінських деревень” для вивезення на один зразковий ВОП – це категорично неприйнятно”, – зазначив п’ятий президент.
Глава фракції заявив, що військові добре знають ситуацію з фортифікаційними спорудами, оскільки їм нема куди відійти на другу лінію оборони. Порошенко нагадав, що військові мають воювати, тоді як завдання депутатів – забезпечити фортифікаційні споруди. Також він акцентував, що тут вже неможна звинувачувати партнерів у нестачі озброєння чи коштів, адже контроль за зведенням фортифікацій – компетенція законодавців.
Нардеп закликав поставити на голосування питання фортифікаційних споруд. Пояснивши, що “кожна копійка має бути контрольована і кожен день потрібно звітувати, що зроблено для армії”.
Декому відповісти на це питання буде дуже складно. Створіть комісію, побійтесь Бога, – зазначив Порошенко.
Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.
Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.
11 березня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Окрім ситуації на полі бою та забезпечення ЗСУ боєприпасами, обговорили зведення нових оборонних рубежів.
- З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
- На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
- Раніше лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко повідомив, що фракція ініціює створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд. Також політик зазначив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів, оскільки ситуація з оборонними спорудами вздовж лінії фронту загрозлива.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.