Порошенко висловив співчуття з приводу смерті комбата 206-го батальйону Віталія Баранова

П’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко висловив сум і гіркоту з приводу смерті кіборга, десантника, комбата 206-го батальйону Віталія Баранова (позивний – “Біба”). 

“Суцільна рана на серці”, – констатував Петро Порошенко. 

Політик розповів, що Віталій Баранов – один із легендарних кіборгів, брав участь у боях за Донецький аеропорт та за Піски у 2014 році. І з початком повномасштабного вторгнення він очолив створений на Лаврській батальйон територіальної оборони.

“А далі — звільнення Київщини, бої на Півдні, згодом — на Сході. Ти пройшов довгий шлях і став прикладом для усіх навколо. Тебе поважали побратими, та й я сам чув, як вони щиро називали тебе “батею”. Важка втрата для всіх нас. Спочивай з Богом, друже! Вічна памʼять… Щирі співчуття 206-му, щирі співчуття рідним та близьким”, – написав Петро Порошенко.

Джерело: Петро Порошенко

Генерал-лейтенант Віктор Кононенко написав, що війна невпинно забирає друзів. До Великої війни Баранов і Кононенко товаришували в буденному житті.

“Ти гідно пройшов свій шлях і завжди був прикладом для інших. Спочивай з миром, Друже. Царства тобі небесного. Співчуття рідним”, – звернувся до покійного генерал-лейтенант. 

Джерело: Віктор Кононенко

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.