Порошенко закликав Раду створити ТСК з питань фортифікацій та мінних полів
Джерело: “ЄС”
Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко закликав парламентарів у Верховній Раді проголосувати за створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо фортифікацій та мінних полів.
“Парламент – це не лише для заяв. Не лише трибуна для виступів спікерів і представників наших партнерів. Парламент має свою законодавчу, контрольну і дипломатичну функцію”, – наголосив п’ятий президент України.
Він також звернув увагу на сьогоднішнє повідомлення Інституту вивчення війни про ризики раптового прориву росіян на тлі дефіциту боєприпасів у ЗСУ.
“Отже, питання фортифікацій для нас – це питання життя і смерті”, – зауважив Порошенко.
За його словами, декілька місяців керівництво Верховної Ради не ставить на голосування Тимчасову слідчу комісію щодо фортифікаційний споруд і мінних полів.
“Всі фракції парламенту, крім монобільшості, дали своїх представників у комісію. І мені це дуже нагадує ситуацію за 4 – 5 місяців до повномасштабного вторгнення, коли з такими ж ухмилками ви не ставили на голосування зміни до бюджету для посилення фінансування Збройних Сил”, – зауважив лідер фракції.
Відтак, депутат закликав Раду проголосувати за створення ТСК, за закон про церкву та закон про захист бізнес-клімату.
“Поставте на голосування закон про мобілізацію з нашими поправками – силовики замість того, щоб тиснути на бізнес, мають йти на фронт”, – зазначив він.
Петро Порошенко також нагадав президії ВР про Резолюцію Європейського парламенту від 29 лютого, яка вимагає від Верховної Ради дотримуватися правил політичного плюралізму і прав опозиції.
“Верховна Рада не має права нехтувати постановою Європарламенту, так само, як і спікер. Не прапором в президії і не наліпками на рукаві опрацьовується перспектива євроінтеграції для українського парламенту”, – резюмував нардеп.
- Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко повідомив, що фракція ініціює створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд. Також політик зазначив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів, оскільки ситуація з оборонними спорудами вздовж лінії фронту загрозлива.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.