Порошенко запропонував план термінових заходів для уникнення енергетичного колапсу
Джерело: брифінг Петра Порошенка
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко запропонував план термінових заходів для захисту України від енергетичного колапсу.
Порошенко зазначив, що перш за все необхідно підтримати тих, хто самотужки намагається розв’язати проблеми з енергозабезпеченням. Він переконаний, що Україну врятує енергетична децентралізація. Такий підхід передбачає залучення фінансової допомоги партнерів і бюджетних коштів на побудову малих електро- і теплових станцій у територіальних громадах. ОСББ мають отримати пільгові кредити для забезпечення безперебійним живленням критичних потреб, зокрема ліфтів, водопостачання, водовідведення.
Людина може вкрутити лампочку з акумулятором, людина може поставити EcoFlow. Набагато важче на балконі поставити генератор. Але вона точно не може забезпечити функціонування тепла, каналізації, воли, ліфтового господарства, – пояснив Порошенко.
Своєю чергою, уряд має терміново внести до Верховної Ради законопроєкт, яким повністю ліквідувати будь-які мита, ПДВ щодо імпортованого обладнання, щоб місцева влада закупила позиції, які дадуть можливість децентралізувати енергетику. За словами політика, це те, що можна вирішити шляхом об’єднання зусиль будинку, кварталу, району.
Окрім цього, він пропонує максимально спростити правила проєктування і здачі в експлуатацію енергетичного устаткування. Потрібні податкові канікули для виробників енергетичного обладнання і устаткування, а також мораторій на перевірки підприємств, зайнятих виробництвом, монтажем і обслуговуванням енергетики.
Порошенко зокрема навів приклади розбудови ефективної енергонезалежності місцевими органами влади Житомира, Хмельницького, Києва. Він привітав рішення Київради виділити більше мільярда на закупівлю міні ТЕЦ.
Також треба відмовитись від підвищення акцизів на пальне та інших платежів, які призведуть до обвального зростання цін, вважає п’ятий президент. І від довготермінових проєктів на кшталт “закупівлі ядерних реакторів уже сьогодні”, які потребують багатьох років для реалізації. За словами Порошенка, підвищення тарифів та акцизів на пальне призведе до інфляційного стрибка, внаслідок якого українці збідніють, товари та послуги суттєво здорожчають, а бюджетні кошти знову підуть в корупційні годівниці.
Отже, ми чекаємо від уряду комплексний пакет законопроектів, який має стабілізувати, оптимізувати і захистити населення України від наслідків енергетичної кризи і ракетних атак по об’єктам критичної енергетичної інфраструктури, – резюмував глава фракції.
- Європейський банк реконструкції та розвитку акумулює 300 млн євро на підтримку енергетичного сектору України.
- Ісландія внесе до Фонду підтримки енергетики України додаткові 667 тисяч євро. Це вже другий внесок країни. Попереднього разу Ісландія перерахувала до Фонду понад 2 мільйони євро.
- Австралія долучається до переліку країн-спонсорів Фонду підтримки енергетики України, анонсувавши грантовий внесок на суму близько 12,26 млн євро.
- Уряд Швеції ухвалив рішення про надання нового пакету допомоги для потреб української енергетики.
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.
Увечері 1 липня російські війська вдарили з артилерії по одному з медичних закладів у Херсоні.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.