Поруч з Національним музеєм Голодомору вшановували пам’ять закатованих радянсько-кремлівським режимом українців

Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів. У 2024 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада.
Цей день є національною традицією, яка об’єднує країну у скорботі та пам’яті. Однією з важливих символічних традицій є запалення свічки пам’яті, яку українці ставлять на підвіконня своїх домівок о 16:00, після загальнонаціональної хвилини мовчання.
Центральним місцем вшанування пам’яті жертв Голодомору є Національний музей Голодомору-геноциду в Києві. Його меморіал у вигляді “свічки пам’яті” став символом згадки про мільйони загиблих. Щороку біля меморіалу збираються тисячі українців, приносячи колоски пшениці, хліб та свічки.
Музей не лише увічнює пам’ять про трагічні події, але й виконує освітню функцію, розповідаючи про масштаби трагедії, її причини та наслідки.
Сьогодні на екрані, розміщеному поруч з музеєм, висвітлювали розповіді очевидців Голодомору, де вони описувати жахіття цього злочину радянсько-кремлівського режиму.
Голодомор 1932–1933 років став однією з найтрагічніших сторінок в історії України. За різними оцінками, тоді загинули мільйони людей. Цей день — це не лише пам’ять про загиблих, але й нагадування про необхідність збереження історичної правди, щоб подібні трагедії більше не повторювалися.
- Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику Голодомору в Україні. Вперше він поділився своїм задумом у колонці “Свіча у вікні”, опублікованій у газеті “День” 18 лютого 2003 року.
- “Лише Богові відомі всі жахіття і злочини, які тоді кремлівська влада вчинила з українцями, масово прирікши їх на страшну, мучительну, повільну тілесну смерть від голоду”, – Митрополит Київський та всієї України Епіфаній вшанував жертв Голодоморів.
- Блаженніший Святослав очолив панахиду за всіма загиблими внаслідок Голодомору.
- “Наш обов’язок – пам’ятати”: як політики сьогодні згадували Голодомор.
- Історії від читачів Букв до Дня пам’яті жертв Голодоморів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.