Посадовця Міноборони підозрюють в тому, що він «списав» Гринкевичу майже 94 млн грн пені

Джерело: ДБРОфіс генпрокурора

Правоохоронці повідомили про підозру ексдиректору одного з департаментів Міністерства оборони, який незаконно “списав” 94 мільйони гривень пені львівському бізнесмену за прострочення постачання товарів.

Правоохоронці не уточнюють, про кого саме йдеться, але з контексту зрозуміло, що це Ігор Гринкевич.

Справа стосується оборудок Гринкевичів з постачанням військового одягу для ЗСУ. Бізнесмен та його син уклали 23 угоди з Міноборони на суму понад 1,5 млрд гривень, але не мали виробничих можливостей для виконання договорів.

Щоб уникнути штрафів за прострочення, Гринкевичі звернулися до посадовця Міноборони, який уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів. Це зменшило штрафи з майже 98 млн до 4,5 млн гривень.

Ексдиректору департаменту повідомлено про підозру у зловживанні владою, йому загрожує до 6 років ув’язнення. Слідство також просить суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави у 100 млн гривень.

За даними УП, йдеться про Максима Гриценка, який у 2023 році обіймав посаду т.в.о. директора департаменту ресурсного забезпечення.

Справа Гринкевичів

29 грудня 2023 року працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні  майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Зокрема мовиться про Ігоря Гринкевича, компанії якого виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.

Окрім того, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Станом на 17 січня п’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).

Членів злочинної організації затримано, на даний час вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

  • Державне бюро розслідувань передало до суду справу бізнесмена, який намагався дати хабар у сумі 500 тисяч доларів одному з керівників ДБР. Досудове розслідування завершили ще в травні цього року.
  • 22 січня в Одесі затримали Романа Гринкевича – сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, котрий є фігурантом справи про закупівлі Міністерства оборони.
  • 17 січня художниця Соня Морозюк заявила про розірвання стосунків та заручин із сином Ігоря Гринкевича Романом. Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру у справі про завдання збитків державі на майже мільярд гривень.

23 листопада Україна вшановує День пам’яті жертв Голодоморів — трагічну сторінку нашої історії, яка торкнулася…

У МЗС Росії розповіли, якою буде відповідь Москви у разі використання київським режимом далекобійних ракет територією РФ. Зокрема чергові погрози озвучила прессекретарка російського відомства Марія Захарова.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.