Посадовця Міноборони підозрюють в тому, що він «списав» Гринкевичу майже 94 млн грн пені
Джерело: ДБР, Офіс генпрокурора
Правоохоронці повідомили про підозру ексдиректору одного з департаментів Міністерства оборони, який незаконно “списав” 94 мільйони гривень пені львівському бізнесмену за прострочення постачання товарів.
Правоохоронці не уточнюють, про кого саме йдеться, але з контексту зрозуміло, що це Ігор Гринкевич.
Справа стосується оборудок Гринкевичів з постачанням військового одягу для ЗСУ. Бізнесмен та його син уклали 23 угоди з Міноборони на суму понад 1,5 млрд гривень, але не мали виробничих можливостей для виконання договорів.
Щоб уникнути штрафів за прострочення, Гринкевичі звернулися до посадовця Міноборони, який уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів. Це зменшило штрафи з майже 98 млн до 4,5 млн гривень.
Ексдиректору департаменту повідомлено про підозру у зловживанні владою, йому загрожує до 6 років ув’язнення. Слідство також просить суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави у 100 млн гривень.
За даними УП, йдеться про Максима Гриценка, який у 2023 році обіймав посаду т.в.о. директора департаменту ресурсного забезпечення.
Справа Гринкевичів
29 грудня 2023 року працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Зокрема мовиться про Ігоря Гринкевича, компанії якого виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.
Окрім того, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
Станом на 17 січня п’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).
Членів злочинної організації затримано, на даний час вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
- Державне бюро розслідувань передало до суду справу бізнесмена, який намагався дати хабар у сумі 500 тисяч доларів одному з керівників ДБР. Досудове розслідування завершили ще в травні цього року.
- 22 січня в Одесі затримали Романа Гринкевича – сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, котрий є фігурантом справи про закупівлі Міністерства оборони.
- 17 січня художниця Соня Морозюк заявила про розірвання стосунків та заручин із сином Ігоря Гринкевича Романом. Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру у справі про завдання збитків державі на майже мільярд гривень.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.