Посередники G20 планують десяток зустрічей, щоб знайти спільну мову щодо війни Росії в Україні – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Головні посередники країн Групи двадцять планують зустрічатися частіше в найближчі тижні, оскільки вони намагаються знайти спільну мову щодо того, як описати війну Росії в Україні до саміту лідерів у вересні.
Якщо лідери G20 не сформують спільну заяву щодо війни, то Індія стане першою з 2008 року головою G20, яка не змогла опублікувати комюніке. Індія хоче уникнути такої ситуації.
“У нас буде від 10 до 12 раундів”, — сказав індійський бюрократ Амітабх Кант.
Зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків в Індії цього року завершилися без комюніке, оскільки деякі країни хотіли називати війну Росії в Україні “конфліктом”, в той час, як інші члени G20 не погоджувались з цим.
Наразі учасники переговорів намагаються, щоб “всі навколо дійшли до спільної згоди”, але всередині групи все ще існують великі розбіжності, сказав Амітабх Кант.
- Індія закуповує озброєння у США на мільярди доларів, у такий спосіб країна прагне позбутися залежності від російського оборонного обладнання та рухатися в бік країн Заходу.
- Найбільший експортер рису у світі, Індія розглядає заборону на його вивезення — Bloomberg.
29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
Станом на вечір 29 листопада російські війська посилили присутність ракетоносіїв на бойовому чергуванні в Чорному морі. Сили оборони півдня попереджають про “дуже високий” рівень ракетної загрози.
Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.
Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.