Індія збільшила закупівлі озброєння у США, щоб мінімізувати залежність від Росії – Reuters

Джерело: Reuters

Індія закуповує озброєння у США на мільярди доларів, у такий спосіб країна прагне позбутися залежності від російського оборонного обладнання та рухатися в бік країн Заходу.

Як зазначили у виданні, Індія вважається найбільшим імпортером озброєння у світі, проте майже всі її основні закупівлі зброї тепер включають положення про спільне виробництво або передачу технологій.

Війна Росії проти України спричинила зрив певних військових постачань до Індії, що посилило давнє прагнення Нью-Делі диверсифікувати імпорт або замінити його власним виробництвом.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, впродовж останніх 20 років Індія закупила озброєння на суму понад 60 мільярдів доларів, з яких 65%, тобто майже 39 мільярдів доларів, припало на РФ.

Станом на вечір 29 листопада російські війська посилили присутність ракетоносіїв на бойовому чергуванні в Чорному морі. Сили оборони півдня попереджають про “дуже високий” рівень ракетної загрози.

29 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти понад 20 осіб та організацій за їхню участь у мережах сприяння фінансуванню на користь міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.

1 грудня у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” розпочне роботу Резиденція Святого Миколая. Вона розміститься у Великій лаврській дзвіниці, до якої днями відкрили доступ для киян та гостей міста.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.