Посол США в НАТО заявила, що не очікує запрошення України в Альянс на липневому саміті

Джерело: Reuters

Пані посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила у вівторок, 13 лютого, що не очікує, що Альянс надасть Україні запрошення до членства на саміті у Вашингтоні в липні цього року.

“Що стосується саміту цього літа, я не очікую, що Альянс надасть запрошення на даному етапі”, – сказала Сміт у відповідь на запитання під час телефонної розмови з журналістами.

Зазначимо, що на саміті в Литві минулого року лідери НАТО заявили, що майбутнє України – в Альянсі, але не надіслали запрошення та не встановили графік членства.

“Ми дуже наполегливо працювали з Вільнюського саміту минулого року, щоб зробити ряд кроків, щоб продовжувати допомагати нашим друзям в Україні з необхідними реформами в їхній власній країні, щоб наблизитися до євроатлантичної інтеграції. І ми продовжуємо зосереджуватися насамперед на підтримці їх у поточній боротьбі та забезпеченні їхньої перемоги на полі бою”, – сказала Сміт.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.