Столтенберг підтримує запрошення України до повноцінного членства в НАТО «на певному етапі»

Джерело: Єнс Столтенберг в етері Fox News

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає “гарною справою” на “певному етапі” запросити Україну до повноцінного членства в Альянсі.

Столтенберг зауважив, що Північноатлантичний альянс створювався, аби запобігти війні.

Я з Норвегії, ми межуємо з РФ. Коли Норвегія стала членом НАТО, то радянський союз називав це провокацією. Це не було провокацією, це право кожної суверенної нації обирати власний шлях. Це право зокрема є у Норвегії, у Швеції і Фінляндії, а також воно є і в України, – наголосив глава НАТО.

На його переконання, дуже важливо не дозволити Путіну досягнути бажаного в Україні, оскільки це б стало заохоченням для інших авторитарних режимів. Зокрема він нагадав, що нині реальна загроза постає перед Тайванем.

Тому це гарна справа для нас, для США, підтримати Україну, а також на певному етапі запросити їх стати повноцінним членом Альянсу, – заявив Столтенберг.

Читайте також: На засіданні Ради Україна-НАТО затвердили програму підготовки України до членства в Альянсі

Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності подальшої підтримки України з боку союзників. Глава альянсу закликав допомагати ЗСУ незалежно від ситуації на полі бою.

Раніше очільник НАТО зауважив, що західні партнери вражені хоробрістю, компетентністю українських сил, а також їхньою здатністю фактично завдавати ударів у тилу російських ліній, углиб території, контрольованої Росією. І, звісно, ​​військові досягнення частково можна виміряти квадратними метрами, але також і втратами, яких ЗСУ завдають своєму противнику.

16 травня – річниця з початку виходу Маріупольського гарнізону з “Азовсталі”, що тривала до 20…

Президент РФ Володимир Путін під час візиту до Пекіну обговорив з президентом Китаю Сі Цзіньпіном “нові напрямки” співпраці та після переговорів підписали спільну заяву про “поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії”.

Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.

15 травня президент Володимир Зеленський поспілкувався з прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру, зокрема висловивши вдячність за підтвердження участі країни у Глобальному саміті миру.

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.