Столтенберг підтримує запрошення України до повноцінного членства в НАТО «на певному етапі»

Джерело: Єнс Столтенберг в етері Fox News

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає “гарною справою” на “певному етапі” запросити Україну до повноцінного членства в Альянсі.

Столтенберг зауважив, що Північноатлантичний альянс створювався, аби запобігти війні.

Я з Норвегії, ми межуємо з РФ. Коли Норвегія стала членом НАТО, то радянський союз називав це провокацією. Це не було провокацією, це право кожної суверенної нації обирати власний шлях. Це право зокрема є у Норвегії, у Швеції і Фінляндії, а також воно є і в України, – наголосив глава НАТО.

На його переконання, дуже важливо не дозволити Путіну досягнути бажаного в Україні, оскільки це б стало заохоченням для інших авторитарних режимів. Зокрема він нагадав, що нині реальна загроза постає перед Тайванем.

Тому це гарна справа для нас, для США, підтримати Україну, а також на певному етапі запросити їх стати повноцінним членом Альянсу, – заявив Столтенберг.

Читайте також: На засіданні Ради Україна-НАТО затвердили програму підготовки України до членства в Альянсі

Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності подальшої підтримки України з боку союзників. Глава альянсу закликав допомагати ЗСУ незалежно від ситуації на полі бою.

Раніше очільник НАТО зауважив, що західні партнери вражені хоробрістю, компетентністю українських сил, а також їхньою здатністю фактично завдавати ударів у тилу російських ліній, углиб території, контрольованої Росією. І, звісно, ​​військові досягнення частково можна виміряти квадратними метрами, але також і втратами, яких ЗСУ завдають своєму противнику.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.