Посольство Швеції в Багдаді взяли штурмом і підпалили через плани спалення Корану
Джерело: Reuters
Сьогодні вранці, 20 липня, сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
В заяві пресслужби міністерства закордонних справ Швеції зазначено, що весь персонал посольства в Багдаді перебуває в безпеці. Міністерство засуджує напад і наголошує на необхідності для влади Іраку захистити дипломатичні місії.
Демонстрацію розпочали прихильники шиїтського священнослужителя Муктади ас-Садра, щоб протестувати проти другого запланованого спалення Корану у Швеції.
Муктада ас-Садр — один з духовних лідерів мусульман-шиїтів Іраку. З 2003 року керує радикальним релігійно-політичним рухом “Джамаат ас-Садр аль-Тані” і його воєнізованим крилом “Армія Махді”.
Раніше цього року шведська поліція відхилила декілька заявок на протести, які мали включати спалення Корану, посилаючись на міркування безпеки. Відтоді суди скасували рішення поліції, заявивши, що такі дії захищені широкомасштабними законами країни про свободу слова.
Люди збиралися біля посольства Швеції близько першої години ночі в четвер, вигукували гасла на підтримку Садра та штурмували будівлю посольства приблизно через годину.
“Так, так Корану”, – викрикували протестувальники.
Пізніше на відео було видно, як з будівлі в комплексі посольства підіймається дим, а протестувальники стоять на його даху.
- Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
- Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.