Посольство України в Італії розкритикувало виставку про «відродження Маріуполя» в окупації

Джерело: Reuters

4 січня посольство України в Італії звернулося до міста Модена з проханням відкликати свій дозвіл на використання залу для проведення заходу, присвяченого “відбудові Росією” зруйнованого російськими військами міста Маріуполь.

Так, асоціація діячів культури “Russia Emilia-Romagna” хоче провести в місті Модена так звану виставку “Маріуполь.Відродження після війни”.

Маріуполь, портове місто на Азовському морі на півдні України, було ареною одних із найзапекліших боїв на ранніх етапах повномасштабного вторгнення РФ в 2022 році. Місто майже повністю росіяни зруйнували обстрілами. Ворог окупував місто в травні 2022 року, після тривалої облоги.

В описі до заходу зазначається, що конференція та так звана виставка, заплановані на 20 січня, мають на меті продемонструвати “відродження міста після війни” із запрошеними учасниками дискусії, зокрема генерального консула РФ в Мілані Дмитра Штодіна.

Ми вважаємо цю подію великим цинізмом, відкритою наругою над пам’яттю тисяч мирних жертв, заходом, орієнтованим на російську пропаганду та порушенням усіх моральних засад і принципів, – наголосив посол України Ярослав Мельник меру Модени Джану Карло Муцареллі в листі.

Він додав, що Модена повинна зробити все можливе, аби захистити своїх жителів від дезінформації.

Своєю чергою, італійський законодавець Філіппо Сенсі також закликав колегу по партії Муцареллі, члена лівоцентристської Демократичної партії, заборонити захід.

Я глибоко ображений тим, що проросійська організація може вести свою пропаганду щодо Маріуполя… в громадському залі в Модені, – заявив Сенсі.

Читайте також: Російські пропагандисти створюють «дзеркальні» сайти для уникнення санкцій ЄС – Bloomberg

Мер Модени зазначив у заяві, що його місто не схвалило і не підтримало захід, але додав, що бронювання громадського залу відповідало місцевим статутам і що, бронюючи місце, асоціація зобов’язалася поважати “конституційні цінності”.

Натомість консульство РФ в Мілані та асоціація діячів культури “Russia Emilia-Romagna” не відповіли на запити про коментарі.

  • Європейський Союз після повномасштабного вторгнення РФ на територію України запровадив санкції щодо російських ЗМІ – RT і Sputnik, які підтримуються державою, проте пропагандисти шукають способи для уникнення обмежень.
  • З Молдови депортували керівника пропагандистського агентства Sputnik Віталія Денисова, заборонивши відтак йому в’їзд до країни упродовж 10 років.
  • Російські пабліки оприлюднили план просування пропагандистських наративів через мережу телеграм-каналів, замаскованих під українські, зокрема українською мовою.
  • Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) обмежила доступ у Латвії ще до п’яти сайтів, які поширюють російську пропаганду.

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.