Постачає харчові продукти для росіян на Херсонщині: у Києві затримали власника агрохолдингу
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки затримали у Києві власника агрохолдингу, який постачає продукти харчування для росіян на лівобережжі Херсонщини.
Фігуранта затримали у квартирі його сина у Києві, де він переховувався та планував втечу до Росії.
За даними слідства, підконтрольна фігуранту продовольча компанія знаходиться на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини і працює в інтересах РФ.
Зокрема, ця фірма входить до основних постачальників харчової продукції для російських військ, які знаходяться на півдні України.
Для цього, у травні 2022 року бізнесмен організував “перереєстрацію” агрокомпанії в окупаційному “управлінні федеральної податкової служби РФ по Херсонській області”.
З того часу підприємство фігуранта щомісяця сплачує до бюджету місцевої окупаційної адміністрації РФ понад 100 тис. російських рублів як податки.
Крім цього, агрокомпанія зловмисника є однією з провідних у регіоні фінансових донорів російського “фонду підтримки учасників СВО”, який був створений указом Путіна у квітні 2023 року.
Також задокументовано, що бізнесмен передав російським військам складські приміщення виробничого комплексу підприємства у тимчасово захопленому Каховському районі Херсонщини.
Встановлено, що командування окупаційних угруповань Росії використовує логістичні ангари для зберігання власного озброєння, боєприпасів та бойової техніки.
Серед них – російські самохідні артустановки та реактивні системи залпового вогню, які здійснюють обстріли по території Бериславського району.
Під час обшуків за місцем перебування затриманого у Києві вилучено документи, печатки, комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які підтверджують факти співпраці з агресором.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресорці).
Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
- Служба безпеки України викрила одне із підприємств на Київщині, що здійснювало оптові постачання засобів тактичної медицини до РФ. В організації підозрюється власник однієї з найбільших компаній в Україні, що виготовляє вироби з гуми та пластмаси, зокрема для військового спорядження.
- Служба безпеки встановила особи чотирьох мешканців Києва, що незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на столицю. Нині санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років тюрми.
- На Донеччині затримали ще одного колаборанта ФСБ РФ, який передавав ворогу інформацію про місцезнаходження ЗСУ та військової техніки на прифронтових територіях області, зокрема в Краматорську.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.