СБУ запідозрила виробника аптечок для ЗСУ у постачанні джгутів до РФ
Джерело: пресслужба СБУ
Служба безпеки України викрила одне із підприємств на Київщині, що здійснювало оптові постачання засобів тактичної медицини до РФ. В організації підозрюється власник однієї з найбільших компаній в Україні, що виготовляє вироби з гуми та пластмаси, зокрема для військового спорядження.
Зазначається, що протягом 2022-2023 років ділки переправили до РФ декілька партій тактичних джгутів та бинтів власного виробництва на загальну суму на понад 40 млн у гривневому еквіваленті.
Нелегальний маршрут пролягав через одну з європейських країн, де фігуранти створили підконтрольну фірму, яка замовляла товар нібито для продажу в ЄС. Тоді як насправді, після одержання продукції, іноземна структура відправляла вироби в РФ.
На території РФ медзасоби потрапляли до підсанкційних компаній, що спеціалізуються на постачанні амуніції для російських військ. Надалі продукція надходила до індивідуальних аптечок росіян, які воюють проти Сил оборони України.
Окрім цього, медзасоби направляли до російських військових шпиталів у тимчасово окупованих регіонах України.
Для маскування злочинної діяльності власник української компанії займався “розкруткою” власного іміджу як волонтера, що передає медичні товари українським бійцям, — зазначили у повідомленні.
Під час обшуків виявили мобільні телефони, комп’ютери та документацію із доказами оборудки.
Нині слідчі Служби безпеки повідомили власнику компанії про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 ККУ (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Фігуранту загрожує до 12 років тюрми із конфіскацією майна.
- Служба безпеки встановила особи чотирьох мешканців Києва, що незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на столицю. Нині санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років тюрми.
- На Донеччині затримали ще одного колаборанта ФСБ РФ, який передавав ворогу інформацію про місцезнаходження ЗСУ та військової техніки на прифронтових територіях області, зокрема в Краматорську.
- У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.
- Служба безпеки затримала російську агентку, яка коригувала російські атаки БпЛА по Одесі. Їй загрожує довічне ув’язнення.
- Служба безпеки України розкрила деталі спецоперації зі знищення тилового пункту управління російських військ на Поліссі в березні 2022 року.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.
Молдавські спецслужби підозрюють російського олігарха Романа Абрамовича у причетності до порушень під час президентських виборів та референдуму щодо євроінтеграції в Молдові. Згідно з доповіддю Служби інформації та безпеки (SIS), представленою 13 грудня директором Александру Мустяце, Росія втручалася у виборчий процес через підкуп виборців, кібернапади на виборчу інфраструктуру та мережу пропаганди на платформах Telegram, TikTok та YouTube.