Поставили понад 120 тис. бракованих снарядів: СБУ викрила керівництво оборонного заводу
Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора
Служба безпеки затримала керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині, яке поставило до Збройних сил України 120 тисяч бракованих мінометних снарядів.
Правоохоронці затримали гендиректора оборонного заводу та його першого заступника. Також затримано їхніх спільників — екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.
За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. Підприємство мало поставити війську гуртові партії 120-х мінометних пострілів на понад 11 мільярдів гривень.
Втім, згідно з висновками експертизи, під час виробництва снарядів використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів — це призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду. Крім того, капсулі-запалювачі були з дефектом, що призводило до осічок. Також до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідають стандартам бойового застосування.
Як вказують у СБУ, так організатори оборудки намагалися здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення.
До схеми залучили посадовців військового представництва, які мають контролювати якість оборонної продукції. Військові чиновники свідомо “закрили очі” на браковану партію боєприпасів і внесли неправдиві відомості до звітної документації.
Як наслідок, на фронт потрапило 120 тисяч непридатних до використання пострілів, що було підтверджено висновками фахової експертизи.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків).
Зловмисникам загрожує 15 років тюрми.
- Правоохоронці вручили підозри групі осіб, які закупили неякісний форменний одяг для військових тероборони Херсонської області, тим самим завдавши збитків на майже 12 млн гривень.
- СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачала Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.
- Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства за постачання на фронт бракованих великокаліберних кулеметів.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав ідею будівництва на території республіки заводу з виробництва безпілотників для потреб Росії. Це випливає із заяви глави РФ Володимира Путіна, зробленої під час двосторонньої зустрічі з Лукашенком у Волгограді.
Instagram запустив окремий застосунок для створення відео Edits, який пропонує функції, подібні до тих, що вже доступні в соцмережі TikTok.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Компанія Lionsgate представила головних акторів приквелу до франшизи “Голодні ігри”. Головні ролі “Світанку на Жнивах” виконають Джозеф Зада та Вітні Пік.
Регулятори ЄС ініціювали розслідування щодо хвилі відео в TikTok під хештегом #SkinnyTok, які просувають надмірну худорлявість. Вони мають намір оцінити, чи достатньо платформа робить для захисту дітей в інтернеті.