Потік мігрантів «на човнах» у Велику Британію скоротився на 36%
Джерело: Reuters
За попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше проти показника за 2022 рік.
Так, останнє таке прибуття відбулося 16 грудня 2023 року, тоді, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, в одному човні виявили 55 осіб.
Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак зробив “зупинку човнів” одним зі своїх п’яти пріоритетів. Нині він прагне відновити план щодо депортації тих, хто нелегально прибуває до країни.
Занепокоєння відносно рівня міграції було головним фактором у голосуванні 2016 року за вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Опитування показують, що це залишається одним із найважливіших питань для населення напередодні виборів цього року.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
У 2022 році у країні виявили рекордні 45 775 осіб, що прибули на невеликих човнах до південних пляжів Великої Британії після небезпечної подорожі через Ла-Манш.
Зауважимо, чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
- 26 січня 2023 року міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що упродовж багатьох років Росія застосовує різні інструменти проти західних країн, щоб послабити ЄС, НАТО чи США. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- 11 квітня 2023 року уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
- Фон дер Ляєн підтримує політику Італії щодо мігрантів.
На Волині Служба безпеки України затримала агента білоруського КДБ, який шпигував за українськими військовими поблизу північного кордону. За даними слідства, 24-річний місцевий мешканець, що не мав постійної роботи, шукав “легкі гроші” в Telegram і натрапив на пропозицію співпраці з білоруськими спецслужбами.
Жителі тимчасово окупованих міст – Донецька, Мелітополя, Луганська, Севастополя, Сімферополя, Бахчисарая та Генічеська – долучилися до тихої акції памʼяті на честь загиблих внаслідок теракту в Оленівці.
Адміністрація Дональда Трампа готує нові правила, щоб перешкодити Китаю обходити американські мита, але ці дії можуть завдати шкоди самим США – зірвати ланцюги постачання, збільшити витрати бізнесу та заплутати торгівлю ще більше.
Доісторичні неандертальці, як виявило нове дослідження, ймовірно, харчувалися не лише м’ясом великих тварин, як-от мамонтів, а й личинками мух, які з’являються в розкладеній плоті. І це могло суттєво впливати на хімічний склад їхніх кісток, який довгий час викликав здивування у вчених.
Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.