Потік мігрантів «на човнах» у Велику Британію скоротився на 36%
Джерело: Reuters
За попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше проти показника за 2022 рік.
Так, останнє таке прибуття відбулося 16 грудня 2023 року, тоді, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, в одному човні виявили 55 осіб.
Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак зробив “зупинку човнів” одним зі своїх п’яти пріоритетів. Нині він прагне відновити план щодо депортації тих, хто нелегально прибуває до країни.
Занепокоєння відносно рівня міграції було головним фактором у голосуванні 2016 року за вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Опитування показують, що це залишається одним із найважливіших питань для населення напередодні виборів цього року.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
У 2022 році у країні виявили рекордні 45 775 осіб, що прибули на невеликих човнах до південних пляжів Великої Британії після небезпечної подорожі через Ла-Манш.
Зауважимо, чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
- 26 січня 2023 року міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що упродовж багатьох років Росія застосовує різні інструменти проти західних країн, щоб послабити ЄС, НАТО чи США. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- 11 квітня 2023 року уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
- Фон дер Ляєн підтримує політику Італії щодо мігрантів.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.