Потріскалася та втратила колір: олімпійський спортсмен розкритикував якість медалей
Джерело: Sky News
Американський скейтбордист Найджа Г’юстон розкритикував якість медалей Олімпіади-2024 й показав свою бронзову медаль, яка нібито потріскалась та втратила свій колір.
Г’юстон розповів, що через тиждень після того, як 29 липня він посів третє місце у фіналі чоловічого вуличного скейтбордингу, його медаль відчутно втратила свій первісний вигляд.
“Ці олімпійські медалі виглядають чудово, коли вони абсолютно нові, але після того, як вони повисіли на моїй шкірі з потом, та мої друзі носили їх у вихідні, вони, очевидно, не такі високоякісні, як ви думаєте”, — сказав він.
Він показав медаль з обидвох боків і зауважив: “Навіть передня частина починає трохи відколюватися. Олімпійські медалі — можливо, варто трохи підвищити якість”.
Кожна медаль, розроблена паризьким ювелірним домом Chaumet, має дві різні сторони.
Лицьова сторона містить шестикутний жетон вагою 18 г, виготовлений із заліза, взятого з Ейфелевої вежі. На проилежній стороні зображено грецьку богиню перемоги Ніку з Акрополем з одного боку та Ейфелевою вежею – з іншого.
Бронзова медаль важить 525 г і виготовлена зі сплаву міді, олова та цинку. Але, за словами Г’юстона, нагорода, мабуть, більше призначена для демонстрації, ніж для носіння.
- Дружина українського срібного призера Парвіза Насібова опублікувала відео з маленьким сином, який бавиться з медаллю батька. Відео розчулило користувачів соцмереж, які охрестили хлопчика “майбутнім чемпіоном”.
- Нідерландська плавчиня Шарон ван Раувендал 8 серпня здобула перемогу у марафонському запливі на 10 км у відкритій воді. Вона присвятила своє досягнення покійній улюбленій собачці.
- Каноїстки Людмила Лузан і Анастасія Рибачок здобули “срібло” на Олімпіаді-2024 у веслуванні на “двійках” на дистанції 500 метрів.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.