«Повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права», – Ердоган

Джерело: AA

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган записав відеозвернення у межах Четвертого саміту Кримської платформи, в якому наголосив на підтримці територіальної цілісності України.

Ердоган подякував всім, хто допоміг організувати саміт, зокрема Президенту України Володимиру Зеленському та лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву. Турецький лідер наголосив, що цьогорічний саміт співпадає з 80-ми роковинами депортації кримськотатарського народу.

Він наголосив, що біль через цю трагедію кримських татар не вщухає і досі.

“Анексія Криму, проти якої Туреччина виступала і не визнавала з першого дня, ще більше посилила страждання щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Наша підтримка її незалежності є постійною, і повернення Криму Україні є вимогами міжнародного права”, – додав Ердоган.

За його словами, безпека та благополуччя кримських татар – корінного народу півострова – є одним із пріоритетів зовнішньої політики Туреччини. Ердоган сказав, що задоволений правовими нормами, які розробив уряд України, аби посилити права кримських татар.

Президент Туреччини висловив переконання, що кримськотатарський народ має право жити вільним, безпечним та мирним життям на своїй батьківщині.

“Тішить, що у червні, через майже три роки полону, звільнили заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Ми очікуємо, що всі наші кримськотатарські співвітчизники, зокрема брати Асан та Азіз Ахметови, будуть звільнені якнайшвидше”, – сказав він.

Ердоган висловив сподівання, що російсько-українська війна завершиться справедливим та міцним миром, з територіальною цілісністю, суверенітетом та незалежністю України.

“Завершуючи свій виступ, я сподіваюсь, що робота, яку ми виконуємо у межах платформи, сприятиме міжнародним зусиллям з забезпечення миру в Криму та в Україні та у нашому регіоні”, – резюмував він.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.