Повідомлено про підозру п’ятьом агентам РФ, серед яких посадовці СБУ, ГУР та СЗРУ

Джерело: Офіс Генерального прокурора

П’ятьом агентам військової контррозвідки ФСБ РФ, серед яких колишні та діючі посадовці спецслужб, повідомлено про підозру у державній зраді.

Серед підозрюваних колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник одного з обласних управлінь СБУ.

За даними слідства, підозрюваних дистанційно завербували до військової контррозвідки ФСБ РФ й вони передавали представникам ФСБ РФ розвіддані про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти. 

В Офісі прокурора зазначають, що співробітник СБУ передавав інформацію щодо фортифікаційних споруд і інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одеси та  координати розташування РСЗВ у Харкові.

Колишній посадовець ГУР передавав дані співробітників української розвідки, інформацію про пункти дислокації та автомобілі, які використовують в ГУР.

Колишній посадовець СЗРУ ще до повномасштабного вторгнення перебуваючи на службі збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року здавав канали переправлення іноземної військової допомоги в Україну та секретну інформацію щодо Рівненської й Хмельницької АЕС.

Серед підозрюваних також працівник одного з металургійних підприємств Запоріжжя, який збирав інформацію щодо переміщення та розміщення підрозділів ЗСУ на території Запорізької області.

За даними слідства, підозрювані отримували від ворога кошти за виконані завдання. Наразі всім підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою.

Декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі, заявив 26 лютого прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.