Поводження з полоненими: військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародне гуманітарне право

Джерело: Міноборони
Військовослужбовці Збройних сил України вивчають міжнародне гуманітарне право, зокрема питання щодо поводження з полоненими.
Українські військові на спеціалізованому курсі із міжнародного гуманітарного права вивчали низку важливих потань, зокрема:
- Як забезпечити право росіян здатися в полон?
- Як розрізнити акт віроломства і справжній намір ворога припинити бойові дії?
- Як законно і безпечно для себе полонити окупанта, поповнивши наш обмінний фонд?
У період з лютого по грудень 2023-го року національні інструктори провели 40 занять з сержантським складом, що охопили понад 1600 військовослужбовців Збройних сил. У межах проєкту розроблено спеціалізований навчальний курс та низку методичних матеріалів.
Крім того, до підготовки та підвищення кваліфікації національних інструкторів з МГП долучилися міжнародні експерти зі Швейцарії, США та Колумбії.
“На відміну від російських окупантів, які від початку повномасштабного вторгнення вчинили понад 118 000 (це лише зафіксовані дані) воєнних злочинів, для України дотримання принципів міжнародного права та репутація в очах партнерів є принципово важливими. Допомога у поширенні знань про МГП нашими союзниками демонструє підтримку та солідарність з українським народом”, — зазначила заступниця начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони підполковник Інна Заворотько.
Військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародні норми та правила, що регламентують ведення бойових дій у межах проєкту Женевського центру з питань урядування у секторі безпеки (DCAF).
Довідково. Організатором проєкту виступили уряди Швейцарської Конфедерації, Великої Британії та Фінляндської Республіки. Загальну координацію проєкту здійснювало Міністерство оборони України у партнерстві з Генеральним штабом. До реалізації проєкту долучилася ГО “Ліга офіцерів”.
- На заході Польщі українські солдати проходять військові навчання, які проводять військові з Польщі, Франції та Бельгії.
- У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські воїни, під час навчань у Великій Британії, проходять психологічну смугу посеред густих лісів.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.