У Німеччині друга група українських військових завершила навчання на ЗРК Patriot
Джерело: Deutsche Welle
У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.
Курс, який тривав понад шість тижнів, пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Як зазначили в Бундесвері, відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом.
Командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу наголосив, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.
За його словами, під час навчань досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати із ЗРК і виконувати завдання протиповітряної оборони.
Німецький генерал-лейтенант також розповів, що в навчаннях брали участь досвідчені українські військові – у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони та досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.
“Усі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні. Наш курс завершується дводенними навчаннями, наприкінці яких згадуємо все, чого навчилися”, – сказав Андреас Марлоу
Водночас один з українських офіцерів, який брав участь у вишколі, визнав, що комплекс Patriot досить складна система. “Ми готові”, – запевнив один з учасників вишколу, хоч і визнав, що окремі аспекти навчання ще триватимуть.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 22 листопада Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін оголосив про передачу десятків БМП Marder та понад 2 тисяч снарядів калібру 155 мм.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.