Повторна ВЛК для обмежено придатних: роз‘яснення від юриста
Джерело: Марко Коломоєць в етері “Суспільне. Студія”
Керівник юридичної компанії Марко Коломоєць розповів, що з середини травня і протягом дев’яти місяців особи, які мали статус “обмежено придатний”, повинні пройти повторну військово-лікарську комісію. Після перекомісії “обмежено придатні” отримають новий статус.
Як розповів юрист, ступінь придатності визначається за наказом № 402 Міністерства оборони України, де затверджено перелік хвороб. Але наказ №262 вніс певні зміни до попереднього. Зокрема статус “обмежено придатного” фактично замінили на “придатний до служби в ТЦК”.
При цьому Коломоєць уточнив, що придатність будуть визначати не за самою хворобою, а за ступенем ураження певних органів, і наскільки це заважає нормальній роботі організму.
“На мою думку, це покращення. Бо раніше статус “обмежено придатний” був незрозумілим. Не було роз’яснення, які роботи людина може виконувати, в чому обмеження. Тепер є чітке розуміння, де ти маєш служити, якщо ти придатний до служби саме в ТЦК, у військово-навчальних закладах”, – зауважив він.
За словами юриста, статус “тимчасово непридатного” означає те, що людина нині потребує лікування, оперативного втручання.
“Є люди, в яких є певні хвороби, через які вони на сьогодні є непридатними. Але вони будуть придатними, наприклад, через пів року, коли хвороба мине. І тоді їм назначають перекомісію”, – наголосив Коломоєць.
Також він уточнив, що особи, які раніше мали статус “обмежено придатний”, мають дев’ять місяців, щоб пройти перекомісію. Тобто до 4 лютого 2025 року. Але від 18 травня в Україні діє Закон про посилення мобілізації. Згідно з ним, ТЦК мають два місяці для оновлення даних. У зв’язку з цим Коломоєць радить зробити все за один раз: оновити дані й пройти повторну медкомісію.
У разі, якщо після повторної комісії людина набуває статусу “непридатної до військової служби” з виключенням з військового обліку, то її виключають. І далі вона вже не є військовозобов’язаною.
Коломоєць розповів, що у зв’язку з нововведеннями ВЛК тепер більш наділена контролем.
“Але й змінився перелік хвороб. Ті, наприклад, з якими люди були “обмежено придатними”, зараз стали “повністю придатними”. Є навпаки, коли раніше був з тією хворобою “придатний”, а зараз – ні. Цей наказ вніс багато змін”, – зазначив він.
Юрист попередив, що людину, яка не пройде перекомісію, чекає адміністративна відповідальність – від 17 тисяч до 25 тисяч гривень.
- Україна планує значно поліпшити процес проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) за допомогою цифровізації та спрощення бюрократичних процедур. Крім того, триває процес перевірок роботи комісій з боку відповідного міністерства.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.