Повторюють тактику Бахмута: у ЗСУ повідомили про штурм росіянами Авдіївки

Джерело: речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в етері телемарафону

За даними українських військових, під час атак на Авдіївку російські війська повторюють тактику атак на Бахмут, тобто відправляють на штурм низку солдатів, але зазнають великих втрат.

Як розповів Штупун, за 5 діб російських наступальних операцій, окупанти вже зазнали великих втрат як у живій силі, так і в техніці.

Речник зауважив, що для окупантів штурм Авдіївки є дуже важливим, адже їм потрібно показати хоч якусь перемогу.

“Наразі чотири доби поспіль зростають втрати у ворога. Ворог втратив понад триста одиниць військової техніки. Втрати в живій силі більш як три тисячі осіб. Це за неповних п’ять діб. Тому ворог зривається на мирному населенні, на цивільних”, – сказав він.

Він додав, що тактика російських військ в Авдіївці дуже нагадує тактику окупантів у Бахмуті: спершу загарбники кидають техніку, а там, де вона не проходить – іде піхота.

“Ми спалили багато техніки, тому ворог продовжує гнати піхоту. Можна це назвати також м’ясними штурмами”, – зауважив Штупун.

Речник резюмував, що на штурм Авдіївки росіяни кидають новомобілізованих солдатів, які не орієнтуються у місцевості. Окрім цього, фіксуються випадки, коли вони відмовляються йти на штурм.

Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.