Офіційні особи США та України впевнені в обороні ЗСУ навколо Авдіївки – ISW

Джерело: ISW

У США та Україні запевняють, що передбачають атаки росіян навколо Авдіївки і впевнені в українській обороні міста.

Зокрема речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 13 жовтня повідомив, що нові російські наступальні операції поблизу Лиману та Авдіївки “не стали несподіванкою”. За його словами США впевнені, що українські сили відіб’ють ці російські атаки.

Кірбі також повідомив, що війська РФ, схоже, використовують тактику людської хвилі, коли російські військові використовують маси погано навчених і екіпірованих російських солдатів, щоб спробувати просунутися – така ж практика, яку російські війська використовували під час невдалого зимового наступу взимку 2023 року.

Водночас в ISW зауважили, що під час наступу на Авдіївку окупанти також почали використовувати більше ніж зазвичай бронетехніки.

Представник Головного управління військової розвідки України Андрій Юсов 12 жовтня також повідомив, що українські сили знали і готувалися до наступу Росії під Авдіївкою і що російські сили не сформували достатніх резервів для наступу по всій лінії фронту, а лише на окремих ділянках.

Кілька російських воєнкорів стверджували, що українські міни сповільнюють просування росіян біля Авдіївки, що вказує на попередню підготовку українців до атаки.

Фахівці ISW також звернули увагу, що серед російських воєнкорів немає єдності щодо інформації навколо Авдіївки.

До прикладу, деякі з них запевнять, що оборонні укріплення України є серйозною перешкодою для військ РФ.

Також деякі ворожі воєнкори повідомляють про проблеми росіян у медичному плані, зокрема недостатньої кількості лікарів-хірургів на фронті.

Своєю чергою інші російські воєнкори повторюють наративи Кремля і вихваляють наступ РФ під Авдіївкою.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.