Працівникам Microsoft заборонили користуватися китайським застосунком DeepSeek

Джерело: TechCrunch

Віцеголова і президент Microsoft Бред Сміт заявив, що співробітникам компанії заборонено використовувати китайський застосунок DeepSeek з міркувань безпеки даних і пропаганди.

“У Microsoft ми не дозволяємо нашим співробітникам користуватися застосунком DeepSeek”, – сказав Сміт.

Він підкреслив, що Microsoft також не додала DeepSeek до свого магазину застосунків через ці проблеми.

Хоча багато організацій і навіть країн наклали обмеження на DeepSeek, це перший випадок, коли Microsoft публічно оголосила про таку заборону.

Сміт сказав, що обмеження пов’язане з ризиком того, що дані будуть зберігатися в Китаї, і що на відповіді DeepSeek може вплинути “китайська пропаганда”.

У політиці конфіденційності DeepSeek зазначено, що компанія зберігає дані користувачів на китайських серверах. Такі дані підпадають під дію китайського законодавства, яке зобов’язує співпрацювати зі спецслужбами країни. DeepSeek також жорстко цензурує теми, які китайський уряд вважає чутливими.

Попри критичні коментарі Сміта про DeepSeek, Microsoft запропонувала модель R1 DeepSeek на своєму хмарному сервісі Azure. Однак, це трохи відрізняється від пропозиції самого застосунку чат-бота DeepSeek.

Оскільки DeepSeek має відкритий вихідний код, будь-хто може завантажити модель, зберігати її на власних серверах і пропонувати своїм клієнтам, не надсилаючи дані назад до Китаю. Проте, це не усуває інших ризиків, таких як поширення пропаганди або створення небезпечного коду.

Віцеголова і президент Microsoft заявив, що компанії вдалося проникнути всередину моделі штучного інтелекту DeepSeek і “змінити” її, щоб усунути “шкідливі побічні ефекти”.

  • Регулятор із захисту даних Південної Кореї повідомив, що китайський чат-бот DeepSeek передавав дані корейських користувачів третім особам, зокрема компанії ByteDance, власнику TikTok.
  • Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) заявила, що китайський чатбот DeepSeek збирає надмірну кількість персональних даних користувачів і використовує всю вхідну інформацію для самонавчання. Розвідка поставила під сумнів відповіді програми на запити щодо тем, які мають значення для національної ідентичності.
  • Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.
  • Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.