Працівникам Microsoft заборонили користуватися китайським застосунком DeepSeek
Джерело: TechCrunch
Віцеголова і президент Microsoft Бред Сміт заявив, що співробітникам компанії заборонено використовувати китайський застосунок DeepSeek з міркувань безпеки даних і пропаганди.
“У Microsoft ми не дозволяємо нашим співробітникам користуватися застосунком DeepSeek”, – сказав Сміт.
Він підкреслив, що Microsoft також не додала DeepSeek до свого магазину застосунків через ці проблеми.
Хоча багато організацій і навіть країн наклали обмеження на DeepSeek, це перший випадок, коли Microsoft публічно оголосила про таку заборону.
Сміт сказав, що обмеження пов’язане з ризиком того, що дані будуть зберігатися в Китаї, і що на відповіді DeepSeek може вплинути “китайська пропаганда”.
У політиці конфіденційності DeepSeek зазначено, що компанія зберігає дані користувачів на китайських серверах. Такі дані підпадають під дію китайського законодавства, яке зобов’язує співпрацювати зі спецслужбами країни. DeepSeek також жорстко цензурує теми, які китайський уряд вважає чутливими.
Попри критичні коментарі Сміта про DeepSeek, Microsoft запропонувала модель R1 DeepSeek на своєму хмарному сервісі Azure. Однак, це трохи відрізняється від пропозиції самого застосунку чат-бота DeepSeek.
Оскільки DeepSeek має відкритий вихідний код, будь-хто може завантажити модель, зберігати її на власних серверах і пропонувати своїм клієнтам, не надсилаючи дані назад до Китаю. Проте, це не усуває інших ризиків, таких як поширення пропаганди або створення небезпечного коду.
Віцеголова і президент Microsoft заявив, що компанії вдалося проникнути всередину моделі штучного інтелекту DeepSeek і “змінити” її, щоб усунути “шкідливі побічні ефекти”.
- Регулятор із захисту даних Південної Кореї повідомив, що китайський чат-бот DeepSeek передавав дані корейських користувачів третім особам, зокрема компанії ByteDance, власнику TikTok.
- Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) заявила, що китайський чатбот DeepSeek збирає надмірну кількість персональних даних користувачів і використовує всю вхідну інформацію для самонавчання. Розвідка поставила під сумнів відповіді програми на запити щодо тем, які мають значення для національної ідентичності.
- Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.
- Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.