Прагне відвернути увагу: в ISW прокоментували заяви російського перемовника Дмітрієва у США

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW проаналізували заяви представника російської делегації на перемовинах зі США Кирила Дмітрієва після його візиту до Сполучених Штатів. Фахівці зауважили, що вони суперечать реальним прагненням Кремля.

Дмітрієв, після візиту до США та зустрічі з американськими високопосадовцями, дав також інтерв’ю кільком ЗМІ, в яких робив заяви, що не відповідають поточній лінії Кремля щодо України.

Зокрема він поспілкувався з Fox News та Newsmax. У межах інтерв’ю Дмітрієв намагався описати Росію як привабливий ринок для інвестицій США, стверджуючи, що навіть попри санкції російська економіка міцнішає.

Він також висловив сподівання, що США та РФ співпрацюватимуть спільно у проєктах щодо Арктики, рідкісноземельних мінералів та СПГ.

На цьому тлі в ISW пригадали, що не так давно Дмітрієв намагався зірвати американсько-українські зусилля щодо підписання угоди про надра між країнами, пропонуючи натомість Штатам співпрацювати у цьому напрямку з Росією.

Окрім цього, Дмітрієв у США заявив, що РФ не вимагає скасування чи послаблення санкцій як умову для припинення вогню в Україні. Це суперечить попереднім наративам Кремля, який висунув низку умов – зокрема послаблення деяких санкцій – для припинення атак у Чорному морі.

Серед інших заява Дмітрієва, які суперечать реальним бажанням Кремля – заява, що РФ не проти деяких гарантій безпеки для України. Аналітики зазначили, що президент РФ Володимир Путін навряд чи погодиться на гарантії безпеки України, запропоновані Заходом, оскільки це означатиме, що Росія пішла на поступки.

“Спроба Дмітрієва представити інтереси Росії в Україні як переважно економічні та фінансові також є нещирою. Кремлівські посадовці часто висувають вимоги усунути “корінні причини” війни в Україні (ймовірне порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і ймовірні порушення Україною прав російськомовних меншин в Україні) як передумови для будь-якої мирної угоди. Позиція Кремля на переговорах не змінилася, попри спроби Дмітрієва пом’якшити та відхилити вимоги Москви”.

Аналітики резюмували, що Дмітрієв прагне використати обіцянки щодо фінансових вигод, аби відвернути увагу від постійної непоступливості Кремля у перемовинах про припинення війни в Україні.

Регулятори ЄС ініціювали розслідування щодо хвилі відео в TikTok під хештегом #SkinnyTok, які просувають надмірну худорлявість. Вони мають намір оцінити, чи достатньо платформа робить для захисту дітей в інтернеті.

Інтернет-магазин @ielectronics вирішив нагадати українцям про традицію сексистської реклами: якщо дівчина забажала айфон — вона має підготуватися. Таку “креативну” ідею продавці втілили в одному з останніх відеороликів на своїй сторінці в Instagram.

Влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.

У ніч на 30 січня бойовий гелікоптер Black Hawk зіткнувся з літаком American Airlines неподалік від Вашингтона зокрема й через те, що його пілотеса не виконала вказівку другого пілота змінити курс.

Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.