Правоохоронці щодня фіксують близько 200 російських обстрілів – МВС

Джерело: пресслужба МВС

Заступник міністра внутрішніх справ Олексій Сергєєв повідомив, що правоохоронці кожного дня фіксують близько 200 обстрілів території України з боку російських загарбників.

“Щодня держава-терорист обстрілює мирні населені пункти нашої держави. Ми фіксуємо близько 200 таких обстрілів. Зрозуміло, що з настанням осінньо-зимового періоду ціллю обстрілів можуть стати об’єкти енергетичної інфраструктури, тому Міністерство внутрішніх справ готується і до цих викликів”, — розповів він.

Водночас Сергєєв нагадав, що уряд підтримав ініціативу міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо створення Координаційного штабу з оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення. За його словами, до цього штабу ввійшли 17 міністерств, інші центральні органи виконавчої влади та правоохоронні органи. Головною метою штабу є саме вжиття скоординованих та злагоджених дій задля ліквідації наслідків обстрілів.

Також заступник міністра зазначив, що представники міністерства будуть вживати заходів для якнайшвидшого проведення аварійно-рятувальних робіт, забезпечення охорони порядку, запобігання злочинності в містах, районах, регіонах, де можуть статися тривалі відключення світла.

“Це – збільшена кількість нарядів Національної поліції та Національної гвардії. Також – наближення маршрутів їх патрулювання до супермаркетів, залізничних станцій, вокзалів та інших об’єктів забезпечення життєдіяльності населення. Важливим також є захист об’єктів критичної інфраструктури і забезпечення функціонування Пунктів незламності, які також створені в органах системи МВС”, — додав він.

Окрім цього Сергеєв запевнив, що МВС та ДСНС щоденно контролюють питання функціонування укриттів, їх доступність та забезпеченість. За словами посадовця, нині створюється електронний облік укриттів.

“Перевірки спільно з місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування проводяться щоденно. Виявляються та оперативно усуваються недоліки”, — резюмував заступник міністра.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.