Правоохоронці викрили нові «схеми для ухилянтів»: серед затриманих посадовці МСЕК
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки спільно з Нацполіцією ліквідували три нові “схеми для ухилянтів”, затримавши посадовців МСЕК і медзакладів.
Правоохоронні органи проведи комплексні заходи на Київщині, у Львові та в Одесі, затримавши загалом 13 причетних до “схем” осіб. Фігуранти за грошову винагороду – розміром від 1 500 до 12 000 доларів – допомагали військовозобов’язаним уникнути призову на підставі фіктивних довідок про інвалідності.
У Київській області затримано заввідділенням неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника – лікаря-травматолога, які за гроші фальсифікували історії хвороб призовників.
Фальшиві документи вони передавали до центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), де клієнтам “підтверджували діагнози” та призначали групу інвалідності.
У Львові підозру отримали колишня голова і троє посадовців міжрайонної МСЕК, які фальсифікували історії хвороб, а потім видавали чоловікам медичні довідки про непридатність до військової служби.
В Одесі затримано двох завідувачів відділень міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК, які продавали військовозобов’язаним фіктивні довідки про інвалідність.
До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.
Усім фігурантам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
Зловмисникам загрожує до дев’яти років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили ще шість “схем для ухилянтів” у різних регіонах. Серед причетних – депутатка міськради і працівники ТЦК.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.