Правоохоронці викрили «схеми для ухилянтів»: серед затриманих – депутатка і посадовці ТЦК

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили ще шість “схем для ухилянтів” у різних регіонах. Серед причетних – депутатка міськради і працівники ТЦК.

Загалом у межах комплексних заходів правоохоронці затримали 10 причетних до незаконних оборудок. Фігуранти за хабарі розміром від 3 000 до 20 000 доларів допомагали військовозобов’язаним уникнути призову на підставі підроблених документів.

Зокрема, на Чернігівщині контррозвідка викрила депутатку міськради, яка сприяла незаконному зарахуванню військовозобов’язаних на навчання до місцевого коледжу. Відтак ухилянти отримували можливість уникнути призову як здобувачі передвищої фахової освіти.

На Хмельниччині військова контррозвідка СБУ затримала на хабарі керівника відділу районного ТЦК, який допомагав призовникам уникнути мобілізації через підробку медичних висновків.

На Донеччині викрито ще одного очільника відділу районного військкомату, який також “списував” ухилянтів з військового обліку на підставі фіктивних довідок ВЛК.

На Сумщині викрито двох засновників благодійного фонду та їхніх спільників, які виготовляли для ухилянтів фейкові документи для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

На Одещині затримано ексзаступника керівника державного морпорту та діючого працівника установи, які продавали військовозобов’язаним підроблені довідки про інвалідність. Для виготовлення фальшивих документів вони використовували знайомих лікарів з місцевої МСЕК.

У Черкасах викрито рецидивіста, який прикидався військовим і за гроші пропонував ухилянтам госпіталізацію в лікарні з фейковими “тяжкими” діагнозами. Далі на підставі фіктивних лікарських документів чоловіків “списували” з військового обліку.

Всім фігурантам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
  • ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, вчинений повторно або за попередньою змовою групою осіб);
  • чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.

Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.

У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.