Правоохоронці викрили ще 12 осіб, що намагалися зірвати мобілізацію через Viber і Telegram
Джерело: СБУ
Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.
Зокрема на Прикарпатті заблокували діяльність 10 мешканців Івано-Франківської області, які адміністрували анонімні групи для ухилянтів, поширюючи інформацію про мобільні блокпости.
У Дніпропетровській області підозру отримав 48-річний колишній ресторатор, власник телеграм-каналу, який закликав людей ховатися від призову та створив чат-бот для обміну інформацією про маршрути представників ТЦК.
На Львівщині викрито місцевого жителя, який “підсвічував” локації українських військових через анонімну групу у вайбері.
Шістьом підозрюваним вже висунули обвинувачення за перешкоджання діяльності ЗСУ. Іншим особам, причетним до злочинів, також планується повідомити про підозру. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
- Служба безпеки та Національна поліція затримали 19 адміністраторів та дописувачів телеграм-каналів, які намагалися зірвати мобілізацію і публікували локації ЗСУ.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.